סיפורי הצלחה - המרכז להבראה פיננסית

הלוואות חוץ בנקאיות עד 50000

הסיפור של גניר ומורן: "הבנו שאם לא נפעל, המצב הכלכלי רק ילך ויחמיר ונאבד את הבית"

גניר ומורן, הורים לשלושה בנים , ידעו במשך תקופה ארוכה שהם לא עומדים בהחזרי הלוואות. לאורך השנים, החובות טפחו והעול הכלכלי אליו נקלעו הלך וגדל.

"בנקודה שאנחנו הגענו אליה, רוב האנשים חושבים שכבר מאוחר מידי לתקן את המצב והם פשוט מוותרים". גניר ומורן הוסיפו לקחת הלוואות מהבנק בכל פעם שחרגו ממסגרת האשראי וכשהבנק סירב לתת אשראי נוסף, פנה הזוג לבני משפחותיהם לעזרה.

"מצאנו את עצמנו עם משכנתא של 500,000₪, הלוואות נוספות של 270,000₪ וההחזר החודשי שלנו היה מטורף". הבנק חסם להם את חשבון הבנק ואת כרטיסי האשראי שברשותם. ברגע הזה, הזוג הבין שעליו לפעול, לפני שיהיה מאוחר.

בהמלצת חבר, פנה הזוג למרכז להבראה פיננסית בבקשה לסיוע. "מאוד חששנו מהתהליך, לא הרגשנו בנוח ללוות כסף מגורם שאינו בנק אבל הבנו שאין ברירה". יחד עם צוות הכלכלנים של המרכז, בחנו את סך ההתחייבויות על מנת להבין טוב יותר מצבנו האמיתי ואיך ניתן לצאת לדרך חדשה.

"ברגע הזה הבנו שאם לא נפעל, המצב הכלכלי רק ילך ויחמיר ונאבד את הבית". הזוג שמתגורר בנכס בשווי 1.8 מיליון שקלים, הבין שמשכון הנכס יאפשר להם להוריד את ההחזרים החודשיים ולקבל את החמצן שהיו זקוקים לו .

גניר ומורן לוו על ידי המרכז להבראה פיננסית במשך שנה ושמונה חודשים. צוות הכלכלנים של המרכז סייע להם כגורם תומך לקבל פתרון פיננסי, כחלק מתהליך הבראה כלכלית ויציאה לדרך חדשה ונקייה.

"כחלק מהתהליך, קבלנו משכנתא שנייה לסגירת כל ההלוואות שהיו לנו מלבד המשכנתא. כך הצלחנו להוריד את ההחזרים החודשיים בצורה ניכרת. שיר, אחת הכלכלניות שליוותה אותנו בתהליך, הסבירה לנו איך דירוג האשראי של בנק ישראל מחושב ובנתה לנו תוכנית שתשפר אותו".

בני הזוג נדרשו לקבל החלטות לא קלות ולעשות ויתורים גדולים במהלך תקופת ההבראה אבל לאחר פחות משנתיים, חזר הזוג למערכת הבנקאית עם משכנתא נוחה ומותאמת לצרכיהם .

מורן מספרת, "ביום שחזרנו למערכת הבנקאית, הבנתי שזה היה שווה את הכל. לאחר שנים של לחץ, אנחנו סוף סוף בשליטה על הכסף, הכל יותר מסודר. בלי תיקים בהוצאה לפועל ובלי הפחד שייקחו לנו את הבית". מורן ממליצה לא לברוח מבעיות, אלא להתמודד איתן ולהקדים תרופה למכה.

הזוג חולם לרכוש נכס נוסף להשקעה בשנים הקרובות. בינתיים הם משתדלים להחזיר את המשכנתא שלהם ולא לחזור על טעויות העבר.

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים

הרשמה לניוזלטר

האם גם אתם זכאים למשכנתא שניה?

לבדיקה מהירה חייגו:

כתובתנו: מנחם בגין 156, תל אביב

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

שווה לעקוב אחרינו:

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

Scroll to Top

שניה לפני שהלכת! מלאו את הטופס וקבלו מתנה יקרת ערך!

לקבלת גישה למתנה שתשנה את חייכם מלאו את הטופס וקבלו גישה מיידית:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן