יוסי 78, ראשון לציון

האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה? תשאלו את יוסי

להפעלת הסרטון לחצו PLAY

נגן וידאו אודות האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה

רקע מקדים

יוסי בן 78 מראשון לציון , הגיע אלינו לאחר עדכוני הריביות האחרונות של בנק ישראל ולאחר שההחזר החודשי שלו קפץ מ-3,695 ₪ ל-6,830 ₪ בחודש, לאחר פגישה קצרה ואבחון שנעשה, הבנו שהדבר הנכון ביותר עבורו הוא לקחת את החוב בשלמותו שהוא באותו עת היה אצל אחת מחברות הביטוח ולפרוס אותו לתקופה ארוכה במטרה להקטין את ההחזר החודשי, את הצעד הבא החלטנו לעשות באמצעות משכנתא הפוכה שאיפשרה לנו מעבר להקטנת ההחזר החודשי – לחסוך ליוסי כמעט 2% בכל שנה.

הרבה אזרחים בגיל השלישי תוהים האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה? אז כמובן שכל מקרה לגופו , אבל בתקופה הנוכחית אשר מאופיינת בחוסר וודאות, במידה ויש ספק אם נוכל לעמוד בהחזרי ההלוואות אנו ממליצים ללקוחותינו לשקול בחיוב לקיחת משכנתא הפוכה מאחר והיא מאפשרת גמישות שאין בשום הלוואה אחרת . 

הבעיה

יוסי הוא מסוג הלקוחות שהתנהל ומתנהל בצורה תקינה למופת, דירוג האשראי שלו היה מצויין .

המורכבות בתהליך נבעה משיעור מימון שהיה גבוה באופן יחסי (משכנתא הפוכה בד״כ מאשרים לפי גילו של הלווה, ככל שאנחנו מבוגרים יותר – אחוז המימון עולה, הפוך 😊 )

הפתרון

למרות הפער, הצלחנו להגיע לשיעור מימון של מעל 40% מימון ולקבל מימון בריבית יותר אטרקטיבית ממה שהיה באותה עת ליוסי. 
בניגוד להלוואות אחרות, במימון הנ״ל הצלחנו להקל מאד על הלווה בהחזר החודשי, ולאפשר לו גמישות מוחלטת בעתיד , מה שזה אומר זה שבכל שלב ניתן יהיה לסגור את החוב ללא קנסות או לשנות את לוח הסילוקין , להקטין את ההחזר החודשי או לא להחזיר שום דבר כל חודש. 

ליצירת קשר עם כלכלן בחברה, השאירו פרטים:

כתובתנו: מנחם בגין 156, תל אביב

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

שווה לעקוב אחרינו:

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

Scroll to Top

הגיע הזמן לפתוח דף כלכלי חדש

לקבלת פרטים על תהליך הליווי שלנו מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן