כמה הפריים היום

כמה הפריים היום

בטח יצא לכם לשמוע את המושג ריבית פריים לא מעט פעמים ולא ממש ידעתם מה היא אומרת וכמה הפריים היום. מדובר על ריבית שנתנת על משכנתאות, הלוואות וחסכונות והיא כוללת את ריבית בנק ישראל בתוספת ריבית הבנק בשיעור של 1.5%.

מהי ריבית פריים?

כדי לדעת כמה הפריים היום, צריך לדעת מהי ריבית פריים. ריבית פריים היא אחת הריביות הפופולאריות ביותר בשוק. היא כוללת את ריבית בנק ישראל, אינה צמודה לאף מדד מחירים וכוללת את ריבית הבנק. ריבית הפריים למאי 2022 הינה 2.25% לאחר עליה לא קטנה מחודש אפריל של 0.4%. ריבית זאת היא חלק בלתי נפרד ממשכנתאות, הלוואות וחסכונות שונים.

מי קובע את ריבית הפריים וכמה היא?

כמה הפריים היום? מי קובע את הריבית? את ריבית הפריים קובע בנק ישראל בהתאם לשיקוליו האישיים ומצב השוק עצמו. עד לשנת 2022 היתה ריבית הפריים במשק נמוכה במיוחד ועמדה על 0.1%, מחודש אפריל ומאי 2022 עלתה ריבית פריים ב- 0.75%. שינוי זה גרם להקפצת החזרי המשכנתא והלוואות לגבוהה יותר מה שגרם ללא מעט אנשים להפסיד לא מעט כסף.

מה ההבדל בין ריבית פריים לריבית רגילה?

ההבדל בין ריבית פריים לריבית רגילה הוא שריבית הפריים היא ריבית שנקבעת ע"י בנק ישראל והוא זה שמחליט על שינוי הריבית וגובה הריבית בהתאם לגובהה בעולם ובמיוחד בארה"ב. בהתאם לערך דולר והצורך באינפלציה מתקבלת ההחלטה כמה הפריים היום. אך לא רק גם מגיפות, מלחמות ומצבים כלכליים משפיעים לא מעט על גובה ריבית הפריים. ככל שהריבית נמוכה יותר כך תשלומי ההלוואה שלכם יהיו נמוכים יותר וככל שהיא עולה תשלומי ההלוואה או המשכנתא עולים בהתאם. 

ריבית פריים בהלוואות

בעת לקיחת הלוואה גובה הריבית שתשלמו על הלוואה הינה בגובה ריבית הפריים וכן בהתאם להשתנות גובה הריבית במהלך תקופת החזר ההלוואה. במצב שהריבית עולה תשלמו יותר על החזרי ההלוואה וחשוב לקחת זאת בחשבון בעל לקיחת הלוואה מהבנק או מחברות חוץ בנקאיות. כמו כן, לדירוג האשראי שלכם תפקיד לא קטן בקבלת הלוואה בריבית נמוכה.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן