מה הריבית על משכנתא

מה הריבית על משכנתא? הגיע הזמן לדעת את כל מה שאתה צריך לדעת על ריבית המשכנתא

בעת רכישת בית חשוב לקחת בחשבון את הריבית שאנו עומדים לשלם בנוסף לריבית הפריים הקיימת ולאורך תקופת המשכנתא. ריבית זאת מעלה את תשלומי המשכנתא ולכן בטרם לקיחתה חשוב לעשות השוואה בין כמה בנקים שונים בטרם קבלת ההחלטה. כמו כן, יש לקחת בחשבון במהלך תקופת המשכנתא הריבית עלולה לעלות ולהיות יותר גבוהה, לכן ישנה חשיבות רבה להבנת השינויים בתחום הפיננסי לאורך השנים. באמצעות יועץ משכנתאות ניתן לבחור את המסלול המתאים ביותר ללקיחת משכנתא ואף לקבל את הריביות הנמוכות ביותר הקיימות בשוק.

מהי ריבית משכנתא?

ריבית משכנתא היא הריבית הממוצעת על מסלולי המשכנתא שאותם משלם הלווה בעת לקיחת הלוואת משכנתא לדירה. הריבית יכולה להיות ממוצעת, גבוהה או נמוכה בהתאם למסלול עצמו ולהשתנות לאורך תקופת החזר ההלוואה. גובה הריבית תלוי במסלול משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד, ריבית קבועה לא צמודה למדד, ריבית משתנה צמודה למדד, ריבית פריים משכנתא ועוד.

מסלולי ריביות המשכנתא הפופולריים

ישנם כמה מסלולי ריביות משכנתא נפוצות פופולריות אשר הבנקים מציעים ללקוחות הבנק. מסלולים אלה כוללים:

מסלול בריבית משתנה- מסלול זה כולל את ריבית הפריים העומדת על 1.6% בתוספת של 1.5%. מדובר על הריבית הנמוכה ביותר בשוק המשכנתאות שרוב הלווים אוהבים לקחת אותה מאחר שהיא משתנה לאורך תקופת המשכנתא. היא יכולה להתחיל גבוהה ועם הזמן להיות נמוכה.

מסלול בריבית קבוע- מסלול זה כולל ריבית קבועה לאורך כל תקופת החזר המשכנתא. ככל שתקופת המשכנתא ארוכה יותר כך הריבית נמוכה יותר.

מסלול בריבית משתנה צמודה- מדובר על ריבית משתנה לתקופה של 20-25 שנים. במסלול זה יש יציאה של כל חמש שנים והלווים יכולים להעביר חלק מהסכום למסלול אחר. תוכלו אף למצוא מסלול בריבית קבועה צמודה למדד וכן מסלולים שונים צמודים אשר צמודים למדד בריבית קבועה, כך שהמגוון רחב.

אילו גורמים משפיעים על ריבית המשכנתא?

ישנם לא מעט גורמים בשוק המשפיעים על ריבית המשכנתא שאותה משלם הלווה בעת החזר תשלומי המשכנתא לבנק. גורמים אלה כוללים את: ריבית הפריים על בהתאם לתקופת החזר תשלומי המשכנתא, עלות המימון השנתית של הריבית. כלומר הריבית השנתית של המשכנתא כשהלווה אמור לשלם. החזר המשכנתא בהתאם לתקופת המשכנתא, פירעון משכנתא או מיחזור משכנתא, ההחזר של ההלוואה בהתאם לתקופת הזמן כפי שסוכם בין הבנק ללווה והאינפלציה או צפיות המדד לאורך תקופת המשכנתא. כל אלה משפיעים רבות על ריבית המשכנתא שתשלמו לבנק.

שאלות ותשובות

הריבית על המשכנתא נקבעת בהתאם למסלול, סכום ההלוואה, אחוז המימון, מספר השנים להחזר המשכנתא, עלייה או ירידת המדד, גובה הריבית במשק, גובה ריבית הפריים ועוד.

ישנם לא מעט גורמים אשר משפיעים על גובה הריבית שיש לשלם כמו: אחוז מימון, גובה הריבית במשק, ירידה או עליית הממד, גובה ריבית הפריים ועוד.

ככל שאחוז המימון קטן יותר כך הריבית שתשלמו תהיה נמוכה. כלומר אם תגיעו עם הון עצמי גבוה הסיכון שהבנק נותן הלוואה ירד כי ללקוח יש את מלוא הכסף והוא יעמוד בתשלומי ההלוואה הנותרים ולכן הכסף יוחזר כך הסיכון קטן.

הריבית מחושבת בהתאם למסלול משכנתא וריבית הפריים. את החישוב המדויק ניתן לקבל במחשבוני משכנתא שנמצאי באתר הבנקים או לפנות ליועץ משכנתאות שיחשב עבורכם את סכום המשכנתא והריביות שאתם צריכים לשלם.

הריבית משפיעה על בחירת המשכנתא במיוחד אם התקציב שלכם לדירה מוגבל בין אם אתם זוגות צעירים שזוהי הדירה הראשונה שלהם , כמובן שתעדיפו את הריבית הנמוכה ביותר שתוכלו לעמוד בה.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

כתובתנו: מנחם בגין 156, תל אביב

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

שווה לעקוב אחרינו:

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

Scroll to Top

שניה לפני שהלכת! מלאו את הטופס וקבלו מתנה יקרת ערך!

לקבלת גישה למתנה שתשנה את חייכם מלאו את הטופס וקבלו גישה מיידית:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן