הלוואות לרכישת עסק- כל המידע שאתה צריך לדעת!

הלוואות לרכישת עסק

רכישת עסק קיים היא פעולה שדורשת שלא מעט כסף במיוחד שמדובר על סכומים גבוהים מאוד. יזמים המעוניינים לרכוש עסק קיים חייבים לגייס את ההון הנדרש על מנת לרכוש את העסק. לרוב הונם הפרטי אינו מספיק על מנת לבצע את הרכישה. אחת האופציות העומדות בפניהם היא הלוואות לרכישת עסק. באמצעות הלוואות אלה ניתן לרכוש את הנכס שאנו מעוניינים בו ולהחזיר את תשלומי ההלוואה מדי חודש בפריסת תשלומי החזר נוחה וגמישה.

מהן הלוואות לרכישת עסק?

הלוואות לרכישת עסק הן הלוואות אשר ניתנות ליזמים שונים אשר מעוניינים לרכוש עסק פעיל, אך מאחר שאין ברשותם מספיק הון עצמי הם נאלצים לבקש הלוואות לרכישת עסק. הלוואות לרכישת עסק ניתנות דרך הבנקים או חברות חוץ בנקאיות. ההלוואות ניתנות בפריסת תשלומים נוחה ובריבית נוחה בהתאם למצבו הפיננסי של היזם ודירוג האשראי שלו. כמו כן, על מנת לקבל הלוואה לרכישת עסק קיים יש להציג בטחונות כך שבמידה של אי החזרת התשלום או פיגור בתשלומים יהיה ערבון לבנק בעת החזרת ההלוואה. כמו כן, מומלץ להיעזר בייעוץ אישי של איש מקצוע מנוסה בתחום על מנת לתכנן נכון את סכום גובה ההלוואה ולקבל את המסלול הטוב ביותר עם הריבית הנמוכה ביותר.

באילו דרכים ניתן לקבל הלוואות לרכישת עסק?

בפני היזם עומדות כמה דרכים לקבלת הלוואה לרכישת עסק:

הלוואה מהבנקים- הבנקים מעמידים הלוואות לרכישת עסק ובאים לקראת יזמים צעירים גם אם אין להם הון עצמי או מספיק הון. מאחר שמדובר על הלוואות עם סיכון לבנקים ועם ריביות די גבוהות בהתאם לסכום ההלוואה, יש להציג לבנקים בטחונות, את התוכנית העסקית מידת הכדאיות שלה. הבנק בודק את דירוג האשראי שלכם ובמידה והוא חיובי הוא מאשר את ההלוואה.

הלוואה חוץ בנקאית- בהלוואה חוץ בנקאית אשר כוללות את חברות האשראי, חברות המימון הפרטיות, חברות הביטוח, קרנות הפנסיה וקרנות ההשתלמות לצד קרנות פילנתרופיות שונות. ניתן למצוא מגוון מסלולי הלוואה אך בהתאם לכך, יש לעמוד בתנאי ההלוואה הכוללים את התוכנית העסקת שלהם לפרטי פרטים, וכן יש להציג את הניסיון בתחום העסק שאתם מעוניינים להקים. כמו כן, הלוואה בערבות המדיה אשר ניתנת ע"י בנקים שונים עוזרת אף היא לעסקים קטנים ובינוניים לקבל הלוואה בהתאם לבטוחות הנדרשות בהתאם לגובה ההלוואה. אך יש להיות עם הון עצמי שעומד על 10-25%. כמובן שיש את האפשרות להשיג הלוואה חוץ בנקאית כנגד נכס.

שאלות ותשובות

למי מתאימה הלוואה לרכישת עסק?

הלוואה לרכישת עסק מתאימה ליזמים צעירים בתחילת דרכם שאין להם הון אישי או שאין הם מספיק הון אישי לרכישת עסק קיים .

מה גובה סכום הקרן בהלוואות לרכישת עסק?

 גובה סכום הקרן בהלוואות לרכישת עסק שונה בהתאם לסוג העסק וגודלו והוא נע עד 500,000 ₪.

אילו מסמכים יש להציג על מנת לקבל הלוואה לרכישת עסק?

יש להציג תוכנית עסקית מפורטת לפרטי פרטים, מידת הכדאיות של התוכנית וכן בטחונות שיש לכם בתור לקוחות, בין אם זה פקדונות, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, נכסים וכן דירוג אשראי חיובי.

תוך כמה זמן הכסף נכנס לחשבון הבנק?

במידה ואושרה הלוואה דרך הבנק או דרך חברה חוץ בנקאית הכסף נכנס תוך 4 ימים מיום אישור ההלוואה לחשבון עובר ושב.

מה קורה אם דירוג אשראי נמוך?

במידה ודירוג האשראי נמוך לרוב לא תאושר ההלוואה לרכישת עסק. מכיוון שהבנקים אינם מוכנים לקחת סיכון של אי החזר תשלומי ההלוואה וגם לא חברות חוץ בנקאיות.
לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[לבעלי נכס בלבד]
מחבר המאמר
מדריכי משכנתא
קאבר סרטון וידאו- משכנאת חוץ בנקאית
קאבר סרטון: כיצד נקבעת ריבית חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית - מי מפקח עליהם (6)
משכנתא למסורבים
פוסטים באותו נושא
יצירת קשר
תוכן עניינים
אלפי לקוחות מרוצים