איך לוקחים משכנתא

איך לוקחים משכנתא? כל מה שאתם צריכים לדעת על המשכנתא שלכם

לקיחת משכנתא היא אירוע מרגש ומלחיץ כאחד. עבור רבים לקיחת משכנתא היא תהליך מתמשך ובירוקרטי הכולל חתימות על טפסים רבים וחוסר אונים מוחלט אל מול גורמים שונים. לכן על מנת להבין איך לוקחים משכנתא ולהבין את השלבים ומה כל שלב ושלב אומר המשיכו לקרוא את הכתבה.

שלב ראשון- אישור עקרוני מהבנק

בקשת הלוואת משכנתא מהבנק מצריכה אישור עקרוני מהבנק. בשלב זה עליכם להביא לבנק מסמכים ואישורים שונים כגון: תלושי משכורת, חשבון עו"ש, פרטים על הנכס שאתם עומדים לרכוש. באמצעות פרטים אלה הבנק יבדוק את ההתנהלות שלכם אל מול אחוזי המימון שאתם מבקשים לרכישת בית. לאחר שהבנק יעבור על כל האישורים והמסמכים ויבדוק אותם לעומק הוא יחליט אם לאשר להוציא לכם אישור עקרוני או לא. חשוב שתגיעו לבנק שאתם יודעים את שווי הדירה וכמה כסף אתם צריכים על מנת לרכוש אותה, כך הבנק יראה שיש לו עניין עם לווה שמבין עניין שיחזיר את המשכנתא בזמן.

שלב שני – בניית תמהיל משכנתא

קיבלתם אישור עקרוני לקבלת משכנתא מהבנק כל הכבוד! אך פה לא תם העניין. אתם חייבים לתכנן את החזרי תשלומי המשכנתא במשך השנים. לשם כך יש לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה ומקצועי תוכלו להיעזר ביועץ הבנק או לקחת יועץ פרטי משלכם. היועץ יבנה לכם תמהיל משכנתא אשר מתאים לצרכים האישיים שלכם וליכולת ההחזר שלכם מדי חודש. החזר תשלומי המשכנתא כוללים ריבית פריים ואת ריבית המסלול שאתם לוקחים. יועץ המשכנתאות יבנה לכם תמהיל משכנתא בתנאים הטובים ביותר ולכן רצוי מאוד להיעזר בו במיוחד שמדובר על דירה ראשונה שאין לכם ניסיון בה.

שלב שלישי- משא ומתן מול הבנקים וחתימה

על מנת להציע את התנאים הטובים ביותר עבור הלווים הכוללים ריביות נמוכות, פריסת תשלומים לתקופה ארוכה ותשלומי החזר נוחים, על הלווה להיות בדירוג אשראי גבוה. כלומר ככל שהלווה הוא בעל תעסוקה יציבה עם משכורת גבוה ויכולת החזר גבוהה, כך הוא יקבל תנאים טובים יותר ביחס ללקוחות אחרים. כלומר עליכם להגיע עם תמהיל משכנתא בנקודת פתיחה גבוה כדי שתהיו זכאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה וכך אחוז המימון הדרוש שלכם יהיה בהתאם לערכה של הדירה לרכישה, מיקומה של הדירה ומצב הדירה. בטרם הגשת בקשה לקבלת משכנתא רצוי שתעזרו ביועץ משכנתאות שיעזור לכם לבנות תמהיל משכנתא בהתאמה אישית איתו תוכלו לקבל את המשכנתא.

שלב רביעי – אישור הבנק להעברת המשכנתא

בשלב זה שהוא השלב האחרון בתהליך הבנק מעביר את הלוואה למוכר הדירה ולא ללווה. לאחר שאתם מעבירים את סכום הכסף למוכר, הבנק מעביר למוכר את שאר הסכום. כמו כן, הבנק יבקש אישור מהמוכר שהכסף על הדירה שולם ורק ששולם ויש אישור מעביר הבנק את הכסף למוכר. הבנק יכול להעביר חלק מהסכום שלו טרם שילמתם את החלק שלכם. ופה תם התהליך ויש לכם את הכסף לקניית דירה.

שאלות ותשובות

באמצעות תמהיל משכנתא טוב הכולל מסלולי ריבית טובים וזהירים, תוכלו לקבל משכנתא טובה בתנאים טובים. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון שהמצב הפיננסי שלכם משפיע רבות בקבלת ההחלטה של הבנק אם לתת לכם ריבית נמוכה או גבוהה.

ללא הון אישי לא תוכלו לקבל משכנתא של 75% משווי הנכס. כך שאתם חייבים לפחות 25% מנכס שהוא. תוכלו להירשם לדירה במסגרת תכנית מחיר למשתכן ואם תזכו תקבלו מימון של 95% ממחיר הנכס, כך שלא תצטרכו כמעט הון עצמי.

לקוחות עם דירוג אשראי גבוה, הכנסה פנויה, יציבות תעסוקתית, היסטורית פיננסית ללא החזרי צ'קים, עיקולים או הוראות קבע, או הלוואות חוזרות או בפיגורים יכולים לקבל משכנתא בהתאם להכנסה הפנויה שלהם בגוב של 75% משווי ערך הדירה.

הלוואת המשכנתא ניתנת לתקופה של 15-30 שנים.

במקרה שהלווה מת בתקופת ההלוואה ואין לו איך להחזיר את המשכנתא, יש למכור את הבית ולהחזיר את התשלומים של הלווה עד לסיומם.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן