משכנתא לחרדים
דנה וויס | פיננסים

משכנתא לחרדים - כך תקבלו משכנתא למרות שהבנק סירב

ישנם הבדלים משמעותיים בבחינת קבלת משכנתא לחרדים לעומת אלו של המגזר החילוני. הבנק שמכיר היטב את משק הבית החילוני, מתקשה להבדיל בין צרכי המגזר החרדי שכולל הכנסות ממוסדות תורה ועזרה הדדית שרווחת יותר. אנחנו, המרכז להבראה פיננסית, מאמינים שלכל אחד מגיעה משכנתא בתנאים הוגנים וגם ניתן לכם את הטיפים כיצד לקבל אותה. במאמר שלפניכם נסקור מעט את ההבדלים בין בקשת משכנתא במגזרים השונים , המשמעויות שלהם וכמובן את האפשרויות העומדות בפני הציבור החרדי לקראת משכנתא .

אז מה ההבדל בין משכנתא לחרדים לבין משכנתא לחילונים?

מדובר בשני מגזרים מאוד שונים עם מאפייני צרכנות, דמוגרפיה, ומאפיינים נוספים המבדלים ביניהם. בטבלה שלפניכם נמקד את ההבדלים העיקריים ולאחר מכן נפרט את הסיבות להבדלים והמשמעויות שלהם.

הבדלים בין המגזרים ביחס למאפייני משכנתא שונים:

משכנתא לחרדים הבדלים
משכנתא לחרדים הבדלים

גובה ממוצע של משכנתא וכן שיעורי המימון הממוצעים, מושפעים מהאפשרות של הקהל החרדי לרכוש דירה בפרויקטים בהם החסידויות מממנות חלק מהם וכן מתמיכה ניכרת של המשפחות (תמיכה רחבה משמעותית מזו הניתנת במגזר החילוני). בנוסף, ישנם מסלולי הלוואות גמ"ח בחלק מהקהילות, בהם נעזרים הלווים .

מחירי הנכס מושפעים לעתים ממיקום הנכס באזורים פריפריאליים בהם מוקמות קהילות חרדיות ענפות.

מבחינת משך המשכנתא, על אף שהמשכנתאות במגזר החרדי הן נמוכות יותר, משך המשכנתא ארוך יותר וזה נובע לא פעם, מהיכולות המוגבלות של לוקחי המשכנתאות להחזרים החודשיים אותם דורש הבנק במשכנתאות קצרות יותר.

למה הבנקים חרדים בכל הקשור למשכנתא לחרדים?

הבנק חרד להחזרים החודשיים לאורך כל חיי המשכנתא ולהחזרה המלא ולכן יידאג לגלם סיכונים וסיכויים בתנאי המשכנתא. ישנם הבדלים משמעותיים בכוח ההשתכרות וביכולת לצאת לשוק עבודה כלכלי אפקטיבי בין המגזרים השונים והבנק מביא גם את זה בחשבון.

אם אתם נמצאים במצב בו השכר או הקצבה שאתם מקבלים גורם לכם לחשוב שלעולם לא תזכו בבית משלכם, אנחנו כאן כדי לגרום לכם לחשוב אחרת.

בסופו של יום , חשוב לדעת איך להציג בפני הבנק את הבקשה למשכנתא . מה להדגיש בפניו ואיך להשרות בפני מנהל הסניף ביטחון שהלווים יוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים עד לסילוק מלוא ההלוואה.

מוזמנים למסלול הרגוע ללקיחת משכנתא לחרדים

איך אפשר להתגבר על מחסומי הבנקים? בקלות.

ראשית יש לבצע אפיון פיננסי של משק הבית, להבין מה יכולות הלווים, אילו "אירועי כסף" יפגשו בעתיד הקרוב והרחוק וכך לתכנן את בקשת המשכנתא.

בנוסף, יש לדאוג למספיק אסמכתאות בעבור הכנסותיהם של משק הבית – גם אם אינם מתקבלים כתלוש שכר מסודר.

שלושת השלבים הקלים בדרך למשכנתא: 

  1. בודקים את זכאותכם ומבצעים אפיון פיננסי.
  2. מתחילים בניסוח הבקשה ובונים תוכנית כלכלית לאורך כל חיי המשכנתא.
  3. מוודאים כי הבקשה עומדת בסטנדרטים של הגוף הממן על מנת שהתיק יאושר בצורה חלקה.

ולסיכום, אם אתם מסורבים, מוגבלים או מקבלים יחס לא הגיוני בבנקים, תדעו שיש לכך פתרון. ישנן משכנתאות למגזר החרדי, משכנתאות למסורבים, משכנתאות למוגבלים ועוד המון פתרונות אשראי רבים ומגוונים כדי שגם אתם תוכלו להנות מפתרון אמת וראש שקט.

זקוקים לסיוע במשכנתא לחרדים? פנו אל צוות המומחים שלנו!

לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[לבעלי נכס בלבד]

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן