משכנתא על נכס קיים כדאי לא כדאי?

משכנתא על נכס קיים כדאי לא כדאי?

משכנתא על נכס קיים, בעוד שאלת מיליון הדולר היא – כדאי או לא כדאי? ובכן, באופן עקרוני זה ממש תלוי במצב הכלכלי שלכם ובהיקף הכללי של שאר ההלוואות שלקחתם. משכון חוזר של הנכס שלכם, על מנת להצליח לרכוש עוד נכס, מהווה דרך מאוד שכיחה לגייס משאבים כספיים בקרב בני אדם שתרים אחרי אופציות של השקעה ברכישת נכס שני או לשם השכרה שלו.

האם אפשר לבקש משכנתא על נכס קיים?

ברור מאליו, כי אפשר לבקש משכנתא על נכס קיים. הדבר ישים כל עוד הנכם זכאים לעוד משכנתא, או לחלופין למימון נכס קיים מחדש, וצריכים לגייס סכום כסף מסוים שנדרש לשם מימון רכישה של הנכס החדש. מה שידרוש ממכם בהכרח לשכנע את הבנק שממנו קיבלתם את המשכנתא, כמו גם כל בנק למשכנתאות אחר, שהנכם מסוגלים לעמוד בתנאי המשכנתא החדשים, בצירוף לחוב בגין המשכנתא שכבר יש לכם.

מה צריך לקחת בחשבון לפני לקיחת משכנתא על נכס קיים?

קודם כל, לפני כל התהליך של לקיחת משכנתא על נכס קיים, תשקלו ברצינות לעבוד בצמוד עם יועץ משקעות מומחה ומנוסה, וזאת משום שהינו עשוי לסייע לכם למצוא את הדיל הכי טוב בשביל פעולה שכזאת, ואף לרכוש את הנכס הנכון, תוך כדי קבלת ייעוץ מידי מומחים, והן הכוונה מותאמת לכל שלבי לקיחת המשכנתא. צריך לקחת בחשבון לפני נטילת משכנתא על נכס קיים את ההיבטים שלעיל –

  • כמה הון עצמי יש לכם.
  • מה סוג הנכס המבוקש ומדוע אתם מעוניינים לעשות בו שימוש. 
  • מה היסטוריית האשראי שלכם.
  • מה הן הנסיבות האישיות שלכם.
  • מה הסבירות שעומדת לטובתכם.
  • סוגי נכסים בעוד מה שאתם מתכוונים לרכוש בתום אשרור המשכנתא על הנכס הקיים יתמקד במשא ובמתן עם הבנק, שמהווה בהחלט גורם מכריע במה שאתם זכאים לו.

גיוס משכנתא על נכס קיים לשם רכישת נכס מסחרי מאוד כדאי, כמו למשל – חנות או משרד. באם יש בבעלות שלכם כיום נכס מסחרי, אפשר יהיה למחזר את המשכנתא כדי לרכוש נכס אחר.

 ברור כי משכנתא על נכס קיים תלויה בנסיבות האישיות שלכם, כמו למשל – דירוג האשראי שלכם, מצב התעסוקה שלכם, והן גודל ההכנסה שלכם.

משכנתא על נכס קיים בהכרח תלויה בהכנסה סבירה שלכם. יש להניח כי חובות המשכנתא החדשים שלכם יהיו גדולים מחובות המשכנתא הנוכחיים שלכם, ולכן תהיו חייבים להוכיח לבנק המלווה שהנכם מסוגלים לעמוד בהחזרים קבועים בגין שתי הלוואות.

אפשר ליהנות מן משכנתא על נכס קיים גם כשההכנסות שלכם מועטות, בעוד קיימים מלווים אשר מתמחים בלקוחות שמציגים היקפי הכנסות נמוכים. 

במידה ולקיחת משכנתא על נכס קיים עתידה להשכיר את הדירה לשוכרים, האישור שלה יתבסס על הכנסות מהשכירות שתרוויחו.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן