משכנתא על נכס קיים כדאי לא כדאי?

משכנתא על נכס קיים . מתי זה כדאי? ובכן, באופן עקרוני זה ממש תלוי במצב הכלכלי שלכם ובהיקף הכללי של שאר ההלוואות שלקחתם . משכון חוזר של הנכס שלכם , על מנת להצליח לרכוש עוד נכס, מהווה דרך מאוד שכיחה לגייס משאבים כספיים בקרב בני אדם שתרים אחרי אופציות של השקעה ברכישת נכס שני או לשם השכרה שלו .

משכנתא על נכס קיים כדאי לא כדאי?

האפשרות של משכנתא על נכס קיים

ברור מאליו, כי אפשר לבקש משכנתא על נכס קיים. הדבר ישים כל עוד הנכם זכאים לעוד משכנתא, או לחלופין למימון נכס קיים מחדש, וצריכים לגייס סכום כסף מסוים שנדרש לשם מימון רכישה של הנכס החדש. מה שידרוש ממכם בהכרח לשכנע את הבנק שממנו קיבלתם את המשכנתא, כמו גם כל בנק למשכנתאות אחר, שהנכם מסוגלים לעמוד בתנאי המשכנתא החדשים, בצירוף לחוב בגין המשכנתא שכבר יש לכם .

לפני כל התהליך של לקיחת משכנתא על נכס קיים , תשקלו ברצינות לעבוד בצמוד עם יועץ השקעות מומחה ומנוסה, וזאת משום שהינו עשוי לסייע לכם למצוא את הדיל הכי טוב בשביל פעולה שכזאת, ואף לרכוש את הנכס הנכון, תוך כדי קבלת ייעוץ מידי מומחים, והן הכוונה מותאמת לכל שלבי לקיחת משכנתא. צריך לקחת בחשבון לפני נטילת משכנתא על נכס קיים את ההיבטים שלעיל –

  • כמה הון עצמי יש לכם.
  • מה סוג הנכס המבוקש ומדוע אתם מעוניינים לעשות בו שימוש. 
  • מה היסטוריית האשראי שלכם.
  • מה הן הנסיבות האישיות שלכם.
  • מה הסבירות שעומדת לטובתכם.
  • סוגי נכסים בעוד מה שאתם מתכוונים לרכוש בתום אשרור המשכנתא על הנכס הקיים יתמקד במשא ובמתן עם הבנק, שמהווה בהחלט גורם מכריע במה שאתם זכאים לו.

שאלות תשובות

האם גיוס משכנתא על נכס קיים לשם רכישת נכס מסחרי כדאית?

גיוס משכנתא על נכס קיים לשם רכישת נכס מסחרי מאוד כדאי, כמו למשל – חנות או משרד. באם יש בבעלות שלכם כיום נכס מסחרי, אפשר יהיה למחזר את המשכנתא כדי לרכוש נכס אחר.

האם לקיחת משכנתא על נכס קיים תלויה בנסיבות אישיות?

 ברור כי משכנתא על נכס קיים תלויה בנסיבות האישיות שלכם, כמו למשל – דירוג האשראי שלכם, מצב התעסוקה שלכם , והן גודל ההכנסה שלכם .

האם משכנתא על נכס קיים תלויה בהכנסה סבירה שלכם?

משכנתא על נכס קיים בהכרח תלויה בהכנסה סבירה שלכם . יש להניח כי חובות המשכנתא החדשים שלכם יהיו גדולים מחובות המשכנתא הנוכחיים שלכם, , ולכן תהיו חייבים להוכיח לבנק המלווה שהנכם מסוגלים לעמוד בהחזרים קבועים בגין שתי הלוואות.

האם אפשר ליהנות ממשכנתא על נכס קיים גם כשההכנסות מועטות?

אפשר ליהנות מן משכנתא על נכס קיים גם כשההכנסות שלכם מועטות, בעוד קיימים מלווים אשר מתמחים בלקוחות שמציגים היקפי הכנסות נמוכים .

האם לקיחת משכנתא על נכס קיים תלויה בשכר הדירה שאתם תרוויחו?

במידה ולקיחת משכנתא על נכס קיים עתידה להשכיר את הדירה לשוכרים , האישור שלה יתבסס על הכנסות מהשכירות שתרוויחו .

לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[לבעלי נכס בלבד]
מחבר המאמר
מדריכי משכנתא
קאבר סרטון וידאו- משכנאת חוץ בנקאית
קאבר סרטון: כיצד נקבעת ריבית חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית - מי מפקח עליהם (6)
משכנתא למסורבים
פוסטים באותו נושא
יצירת קשר
תוכן עניינים
אלפי לקוחות מרוצים