דחיית משכנתא

דחיית משכנתא- כל מה שצריך לדעת

אם אתם נמצאים במצב בריאותי או פיננסי לא טוב ואתם מתקשים בתשלומי החזר המשכנתא, כדי שתדעו שניתן לדחות את תשלומי החזר המשכנתא לתקופה של עד שלושה חודשים הדחייה יכולה להיות חלקית או מלאה. בכל מקרה תוכלו להתארגן בזמן דחיית התשלומים ולקבל אוויר לנשימה עד להחזר התשלומים כסדרם.

מהי דחיית משכנתא?

דחיית משכנתא היא מצב שבו הלווה דוחים את תשלומי המשכנתא עקב בעיה פיננסית שיש ללווה, אשר אינה מאפשרת לשלם את תשלומי החזר בהתאם למה שסוכם עם הבנק עצמו. דחיית משכנתא קורת בגלל סיבות שונות בין אם זה סיבות בריאותית, מוות של אדם קרוב במשפחה, התפטרות, גירושין, אירוע משפחתי חשוב ועוד. באמצעות דחיית משכנתא חלקית או מלאה, יכול הלווה לקבל אוויר ולהתארגן על המשך תשלומי המשכנתא. אך חשוב לקחת מראש שכל דחייה גם הקצרה ביותר תעלה לכם עם ריבית, כך שאם יש אפשרות לא לדחות עדיף לא לדחות את התשלומים ואם בכל זאת אתם לא יכולים עדיף שהדחייה תהיה לזמן קצר.

סוגי דחיית משכנתא

את דחיית המשכנתא ניתן לדחות באופן חלקי או מלא.

דחייה חלקית- בדחייה זאת יש לשלם את תשלומי הריבית של המשכנתא ואף ניתן לדחות את תשלומי קרן המשכנתא עד לשלושה חודשים. אך הקרן שטרם שולמה תהיה בהתאם לתקופת המשכנתא ותשלומי ההחזר יהיו גבוהים יותר בגלל הריבית הגבוהה עקב דחיית המשכנתא.

דחייה מלאה- בדחייה זאת ניתן לדחות את תשלומי המשכנתא והריבית, אך בסיום תקופת המשכנתא ההלוואה שלכם נפרשת לאותה תקופת זמן וכוללת ריבית על גבי ריבית כך שתשלומי ההחזר גבוהים יותר.

האם כדאי לדחות את המשכנתא או לא?

אם אתם נמצאים במצב בריאותי או פיננסי לא טוב ואתם לא מסוגלים לעמוד בתנאי המשכנתא עדיף שתדחו את המשכנתא ואף תתייעצו עם יועץ משכנתאות לגבי זמן דחיית המשכנתא. דחיית משכנתא נשמעת אופציה טובה בעת תקופה כלכלית קשה אך היא עלולה לגרום ללא מעט בעיות. ראשית, תשלומי החזר ההלוואה יהיו גבוהים יותר ותצטרכו לפרוס שוב את ההלוואה או להוסיף עוד תשלום על הדחייה שעשיתם. כמו כן, דחיית תשלומים מוגבלת לכל לווה ולא ניתן לעבור את המכסה המוקצבת.

שאלות ותשובות

דחיית משכנתא ניתנת בין חודש עד שלושה חודשים. מעבר לכך תצטרכו אישור מהבנק לדחיית המשכנתא, מה שלא תמיד ניתן מהר מהבנק.

דחיית משכנתא מבצעים דרך אתר הבנק באמצעות טופס דחיית משכנתא , דרך הסניף עצמו או דרך מייל.

דחיית משכנתא ניתנת במכסה מסוימת ברגע שהלווה עובר אותה הוא לא זכאי לדחיית משכנתא.

דחיית המשכנתא אינה ניתנת בתחילת החזר תקופת המשכנתא אלא לאחר תקופה מסוימת.

ניתן לקבל דחייה ארוכה יותר מ-3 במיוחד עקב משבר הקורנה וההקלות השונות, אך יש צורך באישור הבנק.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן