הלוואה מקרן פנסיה

הלוואה מקרן פנסיה

כחברים בקרן הפנסיה שאתם נמצאים בה, אתם יכולים להגיש בקשת הלוואה לקרן הפנסיה בה אתם נמצאים וליהנות מהלוואה כנגד הכספים שצברתם בקרן עד היום. את הבקשה תוכלו לעשות באופן דיגיטלי או דרך הטלפון עם נציג שירות.

מהי הלוואה מקרן פנסיה?

הלוואה מקרן פנסיה היא הלוואה אשר ניתנת ללקוח מקרן הפנסיה שצבר עד היום. קרן הפנסיה הינה הדרך הנפוצה לחיסכון בגיל הפרישה והוא מתחיל כבר בגילאים צעירים אחרי הצבא. ההלוואה ניתנת דרך קרן הפנסיה היא ערבות ההלוואה. כלומר אם לא תחזירו את תשלומי ההלוואה הקרן תיקח את התשלומים מכספי הפנסיה, בהלוואה זאת אין צורך להביא בטחונות וערבים כפי שנהוג בהלוואות אחרות.

האם כל עובד שצבר קרן פנסיה זכאי לקבלת הלוואה מקרן פנסיה?

כל עובד שיש ברשותו קרן פנסיה פעילה של שלוש שנים ומעלה זכאי לקבל הלוואה מקרן פנסיה ויכול להגיש בקשה לקבלת הלוואה. אך יש לקחת בחשבון סכום ההלוואה של קרן מתחילה יהיה נמוך יותר מאשר קרן ותיקה יותר.

איך ניתנת הלוואה מקרן פנסיה ללווה?

הלוואה מקרן פנסיה ניתנת לכל לווה אשר יש לו קרן פנסיה פעילה של שלוש שנים ומעלה. על מנת לקבל את ההלוואה על הלווה לפנות לחברה בה מתנהלת תוכנית קרן הפנסיה שלו ולהיכנס לאתר החברה למלא טופס בקשת הלוואה או לדבר עם נציג שירות. במהלך הבקשה תצטרכו מסמכים שונים כגון: צילום תעודת זהות, אישור ניהול חשבון, הרשאה לחיוב חשבון  והסכם הלוואה אשר בו מצוין סכום ההלוואה, מסלול ההחזר הנבחר וחתימה של הלווה. לאחר מילוי טופס הבקשה יש לחכות לאישור הבקשה עד 10 ימי עסקים. במידה ואושרה ההלוואה הכסף נכנס לחשבון העו"ש שלכם עד 8 ימי עסקים. במקרה של תוצאה שלילית תוכלו לפנות לגופים אחרים לקבלת הלוואה.

שאלות ותשובות

הלוואה מקרן הפנסיה אולי כדאית מבחינת חוסר בירוקרטיה, ריבית נמוכה, ערבים ובטחונות אך יש לה לא מעט חסרונות כמו: סכום הלוואה נמוך במיוחד אם אתם בתחילת החיסכון לפנסיה, זמן החזר קצר של עד 7 שנים ואם אתם רוצים לעבור לקרן אחרת לא תוכלו כל עוד לא תחזירו אותה עד הסוף.

סכום ההלוואה המינימלי לקבלת הלוואה מקרן פנסיה הינו בין 5,000-10,000 ₪. ישנן קרנות פנסיה אשר נותנות הלוואה עד סכום של 500,000 ₪.

שיעור הריבית שלה הלוואה מקרן הפנסיה משתנה מלקוח לקוח ונע בין 1.5% ריבית פריים ועד ל-12% ריבית.

תקופת החזר ההלוואה היא בין חמש לשבע שנים.

ניתן להמשיך ולהפקיד כספים לקרן הפנסיה בתקופת הלוואה, הלוואה לא מפריעה לתהליך זה.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

כתובתנו: מנחם בגין 156, תל אביב

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

שווה לעקוב אחרינו:

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

Scroll to Top

הגיע הזמן לפתוח דף כלכלי חדש

לשיחת ייעוץ וקבלת דיאגנוסטיקה פיננסית מלאו את הטופס ונשמח לסייע:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן