הלוואה כנגד קרן השתלמות

הלוואה כנגד קרן השתלמות

הלוואה כנגד קרן השתלמות מהווה היתכנות פשוט מצוין, שאין עוד כדוגמתה בשוק של מדינת ישראל. הדבר נובע מכך שקרן השתלמות נחשבת בתור מוצר פיננסי מוביל, כמו למשל – היכולת לנהל השקעות עם עלות נמוכה, או הטבות מס כאלו ואחרות, או לחלופין פטור ממס של רווחי הון, וכמובן לקבל הלוואות בתנאים מועדפים.

מה אופי הפעולה של הלוואה כנגד קרן השתלמות?

אופי הפעולה של הלוואה כנגד קרן השתלמות ממש אינו מסובך, כאשר אתם יכולים לבקש אותה על חשבון החיסכון שעשיתם במסגרת קרן ההשתלמות, על פי הסכום שנצבר בה, ובהתאם להגדרות של מנהלי קרן ההשתלמות. באפשרותכם גם ליהנות מהלוואה שאיננה נזילה עד לסך של מחצית מהחיסכון שאליו הגעתם עד עכשיו, וכלה בשמונים אחוזים מקרן השתלמות נזילה. הלוואה שכזאת מציעה תנאים מאוד אטרקטיביים בשל הסיכונים הנמוכים שאליהם נחשפים מנהלי קרן ההשתלמות. לפעמים יתנו את קבלת ההלוואה כנגד קרן השתלמות בסכום מינימלי של חיסכון שנצבר בקרן ההשתלמות, כאשר רוב ההלוואות שכנגד קרן השתלמות מתאפשרות לתקופת החזר של עד שבע שנים, תוך כדי קבלת תנאים מעולים בהקשר של ריביות, כאשר תנאי הריביות ניתנים בהתאם לריבית קבועה של פריים במסלול בלי הצמדה למדד, או במסלול עם הצמדה למדד, כאשר עסקינן אודות פרי פחות חצי אחוז וכלה בשלושה אחוז מעל לריבית הפריים. 

מה הסיבות שתומכות בלקיחת הלוואה כנגד קרן השתלמות?

הסיבות שתומכות בלקיחת הלוואה כנגד קרן השתלמות, מעבר לריביות נמוכות, הוא החוסר בקנסות או בעמלות בעקבות פירעון מוקדם של ההלוואה. כמו כן, לא תצטרכו לגייס ערבים או להעמיד ביטחונות כנגד הלוואה שכזאת. הדבר נובע בשל העובדה שכספי קרן ההשתלמות שצברתם הם למעשה הביטחונות שלכם, מה שמייתר כל חשש באם לא תצליחו לעמוד בהחזרי הלוואה, כפי שמתבקש בהלוואות מסורתיות אחרות.

החזר הרווח החודשי הסטנדרטי של הלוואה כנגד קרן השתלמות מבוסס על לוח שפיצר, בריבית של פריים מינוס חצי אחוז או בריבית של פריים, תוך כדי החזר חודשי קבוע במשך כל תקופת ההלוואה. אפשר גם, אבל נדיר, למצוא הלוואות כנגד קרן השתלמות בריבית קבועה שצמודה למדד.

הסכום המרבי אשר הלוואה כנגד קרן השתלמות מאפשרת תלוי בצורה הטבעית ביותר בסכום הכסף שצברתם לזכותכם בקרן ההשתלמות, וכן קיימת הבחנה מסוימת בין סכומי כסף לא נזילים לבין סכומי כסף נזילים, כאשר תהיו זכאים לסכום של עד חמישים אחוזים מחיסכון שאינו נזיל, וכן בין שבעים לבין שמונים אחוזים מחיסכון נזיל.

המשמעות של הלוואה כנגד קרן השתלמות בגרייס מלא כי הפירעון של הריבית ושל הקרן יתבצע רק בסוף תקופת ההלוואה.

אפשר להגיד כי הריבית בגין הלוואה כנגד קרן השתלמות אכן אטרקטיבית, והיא בדרך כלל סביב ריבית הפריים. 

הלוואה כנגד קרן השתלמות שנקראת בלון היא הלוואה שבה יתבצע מדי חודש החזר כספי שיש בו רק תשלום של הריבית, אך הקרן במלואה תוחזר רק מתי שסוכם מבעוד מועד כתום עת ההלוואה הזאת. 

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן