הלוואה לרכישת נכס מסחרי

הלוואה לרכישת נכס מסחרי

הלוואה לרכישת נכס מסחרי ישימה לרכישה של נדל"ן מסחרי, בעודו נחשב לנכס מניב לשימוש רק לשם מטרות עסקיות, וממש לא לשם מגורים. כאשר מדברים על נכסים מסחריים, בהכרח מתכוונים למשל – בית מלון, קניון קמעונאי, בניין משרדי, או לחלופין מרכז קניות, וכיוצא בזאת. על מנת לממן בנייה, קנייה, כמו גם פיתוח של נכסים מסחריים, מתבקש לקחת הלוואה לשם רכישה שלהם.

מה כל כך מייחד הלוואה לרכישת נכס מסחרי?

מה שכל כל מייחד הלוואה לרכישת נכס מסחרי בא לידי ביטוי בכך שהיא מוענקת, בדרך כלל, לגופים עסקיים, כמו לדוגמא – קרנות ונאמנויות, תאגידים, שותפויות מוגבלות, יזמים, וכיוצא בזה. הלוואה שכזאת תשולם לרוב בין חמש שנים או עד עשרים שנים, בעוד תקופת ההפחתה בדרך כלל יותר ארוכה מתקופת הלוואה שכזאת. בעוד לאותם גופים עסקיים לא נודע דירוג אשראי חיובי, הגורם המלווה רשאי לדרוש מהמלווים ערבות או ביטחונות להלוואה, מה שיספק לגורם המלווה תיעוד של היסטוריית אשראי, וממנו הוא עשוי להבטיח את עצמו לכל תרחיש שלא יהיה לפירעון ההלוואה.

מה מבטא את התנאים לקבלת הלוואה לרכישת נכס מסחרי?

שלא כמו הלוואה למגורים, מה שמבטא את התנאים לקבלת הלוואה לרכישת נכס מסחרי, שתקופת ההחזר, כאמור לעיל, נעה בין חמש שנים לבין עשרים שנים. יחד עם זאת, יש מלווים "שיגדילו ראש" ויאפשרו לכם ליהנות מתקופה של פירעון ההלוואה בין שבע שנים לבין שלושים שנים. 

שאלות ותשובות

כאשר מדברים על הלוואה לרכישת נכס מסחרי, הגורם המלווה יבחן את יחס כיסוי שירותי החוב, אשר אמון על השוואה של ההכנסה התפעולית השנתית של הנכס לשירות החוב השנתי שלו משכנתא, לרבות – קרן וריבית, ומדידה את יכולתו של הנכס לשרת את החוב שלו. כל זה יחושב באמצעות חלוקת ה-NOI בשירות החוב השנתי.

שיעורי הריבית בגין הלוואה לרכישת נכס מסחרי נחשבים לרוב ליותר גבוהים מאשר בהלוואות למגורים. יתרה מזאת, הלוואות שכאלו כרוכות לרוב בעמלות אשר מוסיפות לעלות הכוללת של ההלוואה, כמו למשל – עמלות שמאות, משפטיות, בקשה להלוואה, הקמת הלוואה ו/או עמלות סקר.

הלוואה לרכישת נכס מסחרי יכולה להיות מלווה בהגבלות על פירעון מוקדם, שנועדו לשמר את התשואה הצפויה של המלווה בהלוואה. באם תסדירו את החוב של ההלוואה בטרם מועד הפירעון של ההלוואה, יש להניח שהם יצטרכו לשלם קנסות לפירעון מוקדם.

הקנס הבסיסי של לפירעון מראש בגין הלוואה לרכישת נכס מסחרי, מחושב על ידי הכפלת יתרת החוב הנוכחית בקנס תשלום מראש.

אפשרי בהחלט להחליף ביטחונות בתהליך של הלוואה לרכישת נכס מסחרי. במקום לשלם מזומן לגורם המלווה, תוכלו להחליף ביטחונות חדשים עבור ביטחונות ההלוואה המקוריים. 

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן