פריים ריבית

פריים ריבית

פריים ריבית היא אחת הריביות הנפוצות והפופולאריות בארץ ובעולם. ריבית זאת ניתנת על הלוואות ופיקדונות ואינה צמודה לשום מדד. היא יכולה לעלות או לרדת בהתאם לשיקולי בנק ישראל ובהתאם למצב המשק והיא כוללת 0.1% פלוס 1.5% מטעם הבנק.

מהי פריים ריבית?

פריים ריבית היא ריבית היא ריבית בסיסית לקביעת שיעורי הריבית על מוצרים בנקאיים שונים שכוללים בין היתר את הלוואות והפיקדונות. משמעות שמה הוא לקוחות פריים ולכן היא נקראת ככה. ריבית זאת אינה צמודה למדד והיא כוללת בנוסף עליה את ריבית הבנק בגובה 1.5%. כמו כן, ריבית זאת יכולה לרדת או לעלות בהתאם לשיקולי בנק ישראל ובהתאם למצב המשק. הריבית מתפרסמת לרוב כל  לחודש ע"י נגיד בנק ישראל וחשוב לעקוב אחריה במיוחד אם אתם משלמים הלוואה או שיש לכם פיקדונות.

כיצד משפיעה פריים ריבית על הלקוח?

פריים ריבית משפיעה על החזר תשלומי הלוואה לאורך תקופת ההחזר. כלומר ככל שהריבית גבוה יותר כך תשלומי ההחזר יהיו גבוהים יותר וככל שהיא נמוכה כך תשלומי החזר ההלוואה יהיו נמוכים יותר כנ"ל גבי הריבית על הפיקדונות. כל שינוי שמתרחש בפריים משפיע לאורך תקופת החזר ההלוואה. לכן אם אתם מחליטים לקחת הלוואה במסלול ריבית קבועה תוכלו ליהנות משקט נפשי וודאות לגבי סכום ההחזר הלוואה מדי חודש עד לסיום ההלוואה. פריים ריבית במצב של עלייה עתידי בריבית הפריים עלולה לגרום ללקוח לסיכונים לא מעטים שעלולים לפגוע בו.

מה גורם לשינויים בפריים ריבית?

שינויים חיצוניים כמו: אינפלציה במשק, השוק האמריקאי, ערך השקל מול הדולר, מגיפות ומלחמות עלולות להשפיע על גובה ריבית הפריים. לכן חשוב לקחת מראש את הגורמים הללו שרוצים לקחת הלוואה או לסגור פיקדון. בנוסף לכל אלה, גם דירוג האשראי משפיע רבות על תנאי הפריים ריבית, במידה ויש היסטוריה פיננסית עם דירוג נמוך הסיכוי לקבל הלוואה בפריים ריבית נמוכה עם תנאים אטרקטיביים נמוכה ביותר. וכך הבנק יציע לכם הלוואה בריבית יקרה יותר על מנת לא להסתכן בתשלומי החזר ההלוואה.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן