משכנתא על דירה שניה

משכנתא לדירה שניה- איך ומה צריך לעשות?

יש לכם דירה שאתם משלמים עליה משכנתא או שסיימתם? רוצים לרכוש דירה שניה לצרכי השכרה או השקעה? עם משכנתא לדירה שניה תוכלו להיות עם שני נכסים ואף לשעבד את הנכס הקיים שבבעלותכם.

מהי משכנתא לדירה שניה?

משכנתא לדירה שניה היא משכנתא הניתנת ללקוחות הבנקים אשר בבעלותם דירה אחת שקנו או שעדיין משלמים עליה. משכנתא לדירה שניה מוגבלת בהתאם לתקנות בנק ישראל. על מנת לקבל משכנתא לדירה שניה יש צורך בהון עצמי גבוה מזה אשר נדרש לדירה ראשונה. מדובר על סיכון גבוה מצד הבנק מכיוון שרוב הלווים משלמים משכנתא על דירה שכבר בבעלותם ועוד משכנתא עלולה להכביד עליהם בהחזרי תשלומי החזר המשכנתא.

כיצד ניתן לקבל משכנתא לדירה שניה?

כדי לקבל משכנתא לדירה שניה בין אם זה למגורים או להשקעה, חשוב למצוא נכס שניתן להשכיר אותו או למכור אותו על מנת לממן את הדירה השנייה. חשוב מאוד לגייס מקורות הון עצמי משלכם אשר גבוה מאשר ההון עצמי לדירה ראשונה כדי שתוכלו להיות זכאים לקבלת משכנתא לדירה שניה. את המשכנתא תוכלו לקבל דרך הבנקאים למשכנתאות או דרך גופים חוץ בנקאיים. בנוסף לכך, חשוב ביותר להיעזר בשירותי יועץ משכנתאות מנוסה ומקצועי אשר ילווה אתכם לאורך כל התהליך מבקשת קבלת משכנתא שניה עד לקבלת המשכנתא עצמה. רצוי להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי אשר ייעץ לכם ללא כל אינטרסים מצד מקום העבודה שלו.

כמה משכנתא לדירה שניה ניתן לקחת?

תוכלו לקחת משכנתא לדירה שניה עד 50% משווי הנכס הנרכש בשעבוד הדירה הנרכשת בהתאם לתקנות בנק ישראל. לכן חשוב שתגיעו עם הון עצמי גבוה יותר מאשר בדירה ראשונה ותהיו מוכנים לכל תרחיש שיהיה. בנוסף לכך רצוי שתבדקו את מיסוי הדירה, הוצאות נלוות, תקופת הדירה הלא מושכרת, החזר חודשי של תשלומי המשכנתא וכן תהיו מעורים בתמהיל המשכנתא, כך שאם הבנק ינסה להתקיל אותכם בשאלות תדעו מה לענות לו.

שאלות ותשובות

במידה ותנאי המשכנתא טובים ומתאימים לכם עדיף לכם לעשות גרירת משכנתא. בגרירת משכנתא התנאים שלכם יישארו אותו הדבר אך השעבוד יהיה על הנכס החדש שאתם קונים במקום הישן.

כדאי מאוד להיעזר ביועץ משכנתאות ועדיף פרטי משלכם ולא של הבנק, אשר יש לו ניסיון וותק בתחום זה והן בתחומים המקבילים לתחום זה.

במחזור משכנתאות במיוחד בדירה שניה תוכלו להשיג תנאים טובים יותר עקב השינויים השונים המשפיעים על ענף המשכנתאות, לכן כדאי לנסות לעשות מחזור ולבדוק.

הריבית של משכנתא לדירה שניה גבוהה במעט למשכנתא ראשונה ויחידה, מאחר שמדובר על נוסף ולא נכס ראשון ללקוח.

מס רכישה למשכנתא לדירה שניה הוא 5% מערך הכס.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

כתובתנו: מנחם בגין 156, תל אביב

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

שווה לעקוב אחרינו:

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

Scroll to Top

שניה לפני שהלכת! מלאו את הטופס וקבלו מתנה יקרת ערך!

לקבלת גישה למתנה שתשנה את חייכם מלאו את הטופס וקבלו גישה מיידית:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן