משכנתא חדשה

משכנתא חדשה

משכנתאות הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים. רובנו לוקחים אותם בעת דירה הראשונה ולאחר מכן בדירות או נכסים שאנו רוצים לרכוש. משכנתא חדשה היא אחת המשכנתאות הפופולריות ביותר בקרב לווים רבים, על מנת לדעת את כל המידע שרלוונטי לכם בטרם לקיחת משכנתא חדשה המשיכו לקרוא את הכתבה.

מהי משכנתא חדשה?

משכנתא חדשה היא הלוואה הניתנת באמצעות בנק משכנתאות. הבנק הממשכן את המקרקעין של הלווה באמצעות רישום שעבוד הדירה בטאבו לטובתו. במידה והלווה אינו עומד בהחזרי תשלומי ההלוואה בהתאם להסכם בינו לבין הבנק, הבנק לוקח את המקרקעין הממושכן של הלווה ומוכר אותו באמצעות כינוס נכנסים על מנת לקבל את הכסף שהלווה חייב לו. בכסף שהוא מקבל כונס הנכסים הוא מכסה את חוב יתרת המשכנתא. במידה ונשארת יתרה היא מועברת ללווה.

תהליך קבלת משכנתא חדשה

כדי לקבל משכנתא חדשה יש צורך לעבור תהליך עד לקבלת המשכנתא עצמה. ראשית, עליכם לגשת לבנק למשכנתאות להגיש בקשה לקבלת משכנתא חדשה לגבי הנכס שאתם עומדים לקנות. במהלך הגשת הבקשה תאלצו להוסיף מסמכים ואישורים שונים כגון: שלושה חודשים של תדפיסי עו"ש, במידה ואתם עצמאים אז שומת מס שנה קודמת ואישור רו"ח לשנה הנוכחית- דו"ח כספי של החברה. הערכה של סכום אחוז המימון משווי הנכס, צילום ת"ז, חוזה רכישת דירה, נסח טאבו עדכני של הנכס או אישור זכויות עדכני ממנהל מקרקעי ישראל. שכ"ד, מזונות, ביטוח לאומי במידה ויש. הבנק עובר על הבקשה והמסמכים ומחליט אם לאשר את הבקשה או לא. לאחר האישור הסופי של הבקשה וקביעת מסלול ההלוואה והריביות, הבנק מפנה את הלקוח לבדיקת שמאות באמצעות אחד השמאים שעובד עם הבנק כדי להעריך את שווי הדירה.

מדוע חשוב לערב יועץ משכנתאות בתהליך קבלת משכנתא חדשה?

לאורך כל תהליך המשכנתא יש צורך בשירותי יועץ משכנתאות, במיוחד אם מדובר על קניית דירה ראשונה. היועץ יעזור לכם במהלך כל התהליך שאתם עוברים ועד לסיומו שהוא יבנה לכם תיק תמהיל משכנתא בו מרוכזים כל הנתונים על הנכס. היועץ מנתח את הצרכים הפיננסיים העתידיים הכוללים בין היתר את גיל הלקוח, מצבו האישי, מס' הילדים וגילם, הכנסות הלקוח, הכנסות עתידיות, יציבות מקום העבודה, קרנות השתלמות, הוצאות צפויות ולא צפויות, אחוזי מימון ויחס ההחזר החודשי שלכם ביחס להכנסות. כל הנתונים הללו הם חלק משמעותי בבניית תמהיל המשכנתא. תמהיל זה כולל את כל הצרכים הפיננסיים הנוכחיים והעתידיים של הלקוח. עם תמהיל המשכנתא ניגש הלקוח אל הבנק ומגיש בקשה לקבלת משכנתא לדירה חדשה. בנוסף לכך היועץ למשכנתאות, עוזר לכם לקבל את הריביות הנמוכות ביותר שיתאימו לצרכים האישים שלכם, חוסך לכם בזמן וכסף וריצות למשא ומתן אל מול הבנקים ומעניק לכם שקט נפשי בין אם זה ריביות גבוהות או פירעונות מוקדמים של המשכנתא ללא קנסות בתקופות הטובות ביותר.

שאלות ותשובות

מסלול המשכנתא הכדאי ביותר הוא המסלול שמתאים לצרכים האישיים שלכם הכולל ריבית נמוכה ופריסת תשלומים נוחה שניתן לעמוד בה מדי חודש.

היתרונות של יועץ משכנתאות: היועץ חוסך לכם זמן יקר וכסף, ריצות וכאבי ראש מיותרים. הוא רואה כמה צעדים כמה קדימה ומוצא פתרון מתאים שיתאים לצרכים האישיים שלכם. הוא דואג לבנות לכם תמהיל משכנתא שכולל את כל המסמכים והאישורים לבקשת קבלת משכנתא. והכי חשוב נותן לך שקט נפשי.

המשכנתא ניתנת ל- 15-30 שנים בריבית נוספת על ריבית הפריים הנהוגה במסלול ריבית קבוע צמודה למדד או לא צמודה למדד, ריבית משתנה או לא משתנה בהתאם לצרכי הלקוח.

באמצעות יועץ משכנתאות ניתן להתאים את מסלול המשכנתא המתאים ביותר לצרכים האישים שלכם.

אישור עקרוני הוא השלב בו פונים אל הבנקים למשכנתאות לקבלת פרטים על מסלולי המשכנתא ונכונות הבנק לאשר את המשכנתא. ניתן להגיש בקשות אישור עקרוני בכמה בנקים שונים בין זה אונליין או דרך הטלפון.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

כתובתנו: מנחם בגין 156, תל אביב

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

שווה לעקוב אחרינו:

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

Scroll to Top

הגיע הזמן לפתוח דף כלכלי חדש

לשיחת ייעוץ וקבלת דיאגנוסטיקה פיננסית מלאו את הטופס ונשמח לסייע:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן