משכנתא לדירה ראשונה

משכנתא לדירה ראשונה- כל מה שאתם חייבים לדעת בדרך לדירה הראשונה שלכם..

החלטתם לקנות דירה ראשונה? מזל טוב! רגע לפני שאתם מתחילים את כל תהליך המשכנתא חשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים עד לקבלת המשכנתא עצמה. בכתבה זאת תקבלו את כל המידע שאתם צריכים עד לקבלת המשכנתא מיוחלת.

מהי משכנתא לדירה ראשונה?

משכנתא לדירה ראשונה היא למעשה הלוואה מטעם הבנק לקניית דירה ראשונה. מדובר על הלוואה לטווח הרחוק של עד 30 שנים. בהלוואה זאת על הלווה להיות עם הון עצמי נגד המשכנתא שהבנק מביא לו לקניית הדירה. על הלווה לעמוד בתשלומי החזר ההלוואה מדי חודש במהלך כל תקופת המשכנתא, במידה והוא לא עומד הבנק יכול לעקל את הדירה שרכש באמצעות המשכנתא ולמכור אותה על מנת לכסות את יתרת ההלוואה שטרם שולמה. לכן חשוב לעמוד בתשלומי ההלוואה על מנת לא להגיע למצבים לא נעימים ולשכוח מחלום הדירה. למרות שמדובר על הלוואה מרתיעה מבחינת החזרי התשלום היא עדיין אחת ההלוואות פופולרית והנפוצות בקרב זוגות רבים ביחס לחברות חוץ בנקאיות אחרות ולכן רוב הזוגות מעדיפים לקחת אותה דרך הבנק.

מהו אחוז השתתפות הבנק במשכנתא לדירה ראשונה?

אחוז ההשתתפות הבנק במשכנתא לדירה ראשונה היא 75% מערך הדירה המיועדת לרכישה. את שאר התשלום על הלווה לביא מהונו הפרטי כדי שהבנק ישלים את שאר הכסף באמצעות משכנתא, כך שאם אין לכם מספיק הון עצמי לא תוכלו לקבל הלוואת משכנתא לרכישת דירה ראשונה. עם זאת, במידה ואתם רוצים לרכוש דירה דרך פרויקט "מחיר למשתכן" תוכלו לקבל מימון גבוה יותר משל הבנק בגובה של 90% מערך הבית, מאחר שמדובר על תוכנית מסובסדת ממשלתית לזוגות צעירים שזוהי דירתם הראשונה. אך יש לקחת בחשבון שלא כולם זוכים למחיר זה מאחר שמתבצעות הגרלות שבהם משתתפים לא מעט אנשים כך שהסיכוי לרכוש דירה דרך מחיר למשתכן נמוך.

מה משפיע על החלטת הבנקים למשכנתאות להציע תנאים טובים יותר במסגרת משכנתא לדירה ראשונה?

על מנת להציע את התנאים הטובים ביותר עבור הלווים הכוללים ריביות נמוכות, פריסת תשלומים לתקופה ארוכה ותשלומי החזר נוחים, על הלווה להיות בדירוג אשראי גבוה. כלומר ככל שהלווה הוא בעל תעסוקה יציבה עם משכורת גבוה ויכולת החזר גבוהה, כך הוא יקבל תנאים טובים יותר ביחס ללקוחות אחרים. כלומר עליכם להגיע עם תמהיל משכנתא בנקודת פתיחה גבוה כדי שתהיו זכאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה וכך אחוז המימון הדרוש שלכם יהיה בהתאם לערכה של הדירה לרכישה, מיקומה של הדירה ומצב הדירה. בטרם הגשת בקשה לקבלת משכנתא רצוי שתעזרו ביועץ משכנתאות שיעזור לכם לבנות תמהיל משכנתא בהתאמה אישית איתו תוכלו לקבל את המשכנתא.

שאלות ותשובות

עלות הדירה אל מול התקציב שיש לכם, גובה המשכנתא, גובה ריבית המשכנתא, פריסת תשלומים, הטבות ומענקים, מס רכישה והוצאות נוספות שיש לקחת מראש בנוסף לדירה עצמה.

התנאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה כוללים: הכנסה קבועה ויציבה, דירוג אשראי גבוהה, אין עיקולים והגבלות של צ'קים חוזרים או דחיית תשלומים, הון עצמי גבוה ובטוחות שונות שיש לכם מעבר להון עצמי.

כדי לקבוע את שווי ערך הדירה לרכישה יש צורך בבדיקה של שמאי מטעם הבנק או בהתאם לסכום אשר כתוב בהסכם המכירה. השמאי קובע את שווי הדירה ומעדכן את הבנק. במידה וערך הנכס נמוך מהסכום בהסכם תצטרכו לממן את הפרש הסכום מהכיס שלכם.

ההטבות מהבנק כוללות: ריבית נמוכה והחזר תשלומים גמיש ונוח וכן הלוואות נוחות עם תשלומי החזר נמוכים שניתן לעמוד בהם. בנוסף לכך, זכאים הרוכשים להטבות נוספות ממשרד השיכון והבינוי הכוללות: מענק לקניית דירה ראשונה בפריפריה ומתחמי מגדלי דירות בגובה של 60,000 ₪ בהתאם לאזור הגיאוגרפי ועמידה בקריטריונים שונים כמו: שירות צבאי, מס' אחים, מצב משפחתי, מצב סוציו אקונומי ועוד.

הסכם מכר עם נספחי תשלומים, מפרט טכני של הדירה, אישור של גוף המימון של הפרויקט ופנקס שוברים לתשלום, הערכת שמאי וערבות חוק מכר.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

כתובתנו: מנחם בגין 156, תל אביב

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

שווה לעקוב אחרינו:

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

Scroll to Top

שניה לפני שהלכת! מלאו את הטופס וקבלו מתנה יקרת ערך!

לקבלת גישה למתנה שתשנה את חייכם מלאו את הטופס וקבלו גישה מיידית:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן