הלוואה גרייס

הלוואה גרייס

הלוואה גרייס, שיש המכנים אותה "הלוואה תקופת חסד", מהווה סוג של חלון זמני שמאפשר לכם לעכב את תחילת ביצוע תשלומי ההלוואה שלקחתם. מקובל שהלוואת הגרייס תעכב את החזר התשלומים לתקופה של חצי שנה. בסיום התקופה שנקבעה מראש, הלווים צריכים להתחיל את מלוא תשלומי ההלוואה.

מה משך הלוואה גרייס לסטודנטים?

כאשר מדובר על הלוואה גרייס לסטודנטים, תקופת הגרייס מסתיימת עם תום לימודי הסטודנט, או לחלופין במקביל לעזיבתו את מקום הלימודים. ברם, הדבר די גמיש, כאשר יש מלווים שמסכימים כי סטודנטים ייהנו מגרייס בלימודי תואר ראשון כחצי שנה, כאמור לעיל, ומי שלומד לתארים מתקדמים מקצועיים, כמו למשל – עסקים, משפטים, או רפואה, וכולי, שנהנים מתקופת גרייס בת תשעה חודשים.

האם יש להכין תכנית החזר הלוואה גרייס מלכתחילה?

מי שלוקח הלוואה גרייס יכול להיות שאנן, מתוך כך שהתרגל שלא להחזיר את ההלוואה זמן רב למדי, ולהיכנס ממש לשוק שיגיע "יום הדין", ויש להתחיל לשלם מדי חודש, צריך גם להבין, כי החזר ההלוואה כולל אף את סכום הקרן והריביות, שחייבים לעמוד בכל זה בכבוד, והיה ולא, ניתן לצפות לעוד ריבית שתתלווה להלוואת הגרייס, מה שבהכרח מחייב הכנה של תכנית החזר תשלומי ההלוואה מלכתחילה. 

שאלות ותשובות

סביר להניח כי תקופה של חצי שנה או של תשעה חודשים מרגע לקיחת הלוואה גרייס שמא ייראו לכם רחוקים ממכם והלאה, אך לא כדאי לכם להיות שאננים. עדיף שתשימו "לירה לבנה ליום שחור" בטרם שתצטרכו להתחיל להחזיר את ההלוואה, ותיהנו ממרווח נשימה.

זה שעדיין אתם לא צריכים לשאת בתשלומים בגין לקיחת הלוואה גרייס, ממש לא אומר שאתם חייבים לחכות עד הרגע האחרון שבו תשלמו את ההלוואה. בדרך כלל, ההלוואה תטמון בחובה צבירה של ריבית בתקופת הגרייס, אשר תתווסף ליתרת ההלוואה הכוללת שלכם, משמע, הנכם לשלם ריבית על הריבית הקיימת. אתם עשויים להיפטר מהחוב הכולל שלכם באמצעות תשלום ריבית לאלתר. 

שמא אתם מתקרבים לשעת מועד התשלום בעקבות הלוואה גרייס שלקחתם, ויש לכם עוד כמה הלוואות עם שיעורי ריבית שונים, דבר שעשוי להקשות על החזר התשלומים החודשיים שלכם בתרחיש שכזה, כדאי שתשקלו מימון מחדש או איחוד חובות בתום תקופת הגרייס.

המטרה של הלוואה גרייס היא לתת לכם את ההזדמנות להשיג עבודה, או לעמוד על הרגליים, ולהתחיל להרוויח לפני תחילת תשלומי ההלוואה. שני הדברים הללו ממש לא מובטחים לכם. המציאות מכתיבה, שלא משנה מה יהיה המצב שלכם, לא ניתן להאריך את תקופת הגרייס.

כמו בכל כלל, יש גם יוצא מהכלל. יש סוגים של הלוואה גרייס שמועד החזר תשלומי ההלוואה יכול להתארך, במידה וגויסתם לשירות מילואים, למשל. 

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן