הלוואה גרייס

הלוואה גרייס, שיש המכנים אותה "הלוואה תקופת חסד", מהווה סוג של חלון זמני שמאפשר לכם לעכב את תחילת ביצוע תשלומי ההלוואה שלקחתם. מקובל שהלוואת הגרייס תעכב את החזר התשלומים לתקופה של חצי שנה. בסיום התקופה שנקבעה מראש, הלווים צריכים להתחיל את מלוא תשלומי ההלוואה.

הלוואה גרייס
הלוואה גרייס

מה משך הלוואה גרייס לסטודנטים?

כאשר מדובר על הלוואה גרייס לסטודנטים, תקופת הגרייס מסתיימת עם תום לימודי הסטודנט, או לחלופין במקביל לעזיבתו את מקום הלימודים. ברם, הדבר די גמיש, כאשר יש מלווים שמסכימים כי סטודנטים ייהנו מגרייס בלימודי תואר ראשון כחצי שנה, כאמור לעיל, ומי שלומד לתארים מתקדמים מקצועיים, כמו למשל – עסקים, משפטים, או רפואה, וכולי, שנהנים מתקופת גרייס בת תשעה חודשים.

האם יש להכין תכנית החזר הלוואה גרייס מלכתחילה?

מי שלוקח הלוואה גרייס יכול להיות שאנן, מתוך כך שהתרגל שלא להחזיר את ההלוואה זמן רב למדי, ולהיכנס ממש לשוק שיגיע "יום הדין", ויש להתחיל לשלם מדי חודש, צריך גם להבין, כי החזר ההלוואה כולל אף את סכום הקרן והריביות, שחייבים לעמוד בכל זה בכבוד, והיה ולא, ניתן לצפות לעוד ריבית שתתלווה להלוואת הגרייס, מה שבהכרח מחייב הכנה של תכנית החזר תשלומי ההלוואה מלכתחילה. 

סביר להניח כי תקופה של חצי שנה או של תשעה חודשים מרגע לקיחת הלוואה גרייס שמא ייראו לכם רחוקים ממכם והלאה, אך לא כדאי לכם להיות שאננים. עדיף שתשימו "לירה לבנה ליום שחור" בטרם שתצטרכו להתחיל להחזיר את ההלוואה, ותיהנו ממרווח נשימה.

זה שעדיין אתם לא צריכים לשאת בתשלומים בגין לקיחת הלוואה גרייס, ממש לא אומר שאתם חייבים לחכות עד הרגע האחרון שבו תשלמו את ההלוואה. בדרך כלל, ההלוואה תטמון בחובה צבירה של ריבית בתקופת הגרייס, אשר תתווסף ליתרת ההלוואה הכוללת שלכם, משמע, הנכם לשלם ריבית על הריבית הקיימת. אתם עשויים להיפטר מהחוב הכולל שלכם באמצעות תשלום ריבית לאלתר. 

שמא אתם מתקרבים לשעת מועד התשלום בעקבות הלוואה גרייס שלקחתם , ויש לכם עוד כמה הלוואות עם שיעורי ריבית שונים , דבר שעשוי להקשות על החזר התשלומים החודשיים שלכם בתרחיש שכזה, כדאי שתשקלו מימון מחדש או איחוד חובות בתום תקופת הגרייס.

המטרה של הלוואה גרייס היא לתת לכם את ההזדמנות להשיג עבודה, או לעמוד על הרגליים, ולהתחיל להרוויח לפני תחילת תשלומי ההלוואה. שני הדברים הללו ממש לא מובטחים לכם. המציאות מכתיבה, שלא משנה מה יהיה המצב שלכם, לא ניתן להאריך את תקופת הגרייס.

כמו בכל כלל, יש גם יוצא מהכלל. יש סוגים של הלוואה גרייס שמועד החזר תשלומי ההלוואה יכול להתארך, במידה וגויסתם לשירות מילואים , למשל. 

לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[לבעלי נכס בלבד]

דרגו את התוכן שקראתם בעמוד:

לחצו כאן ובחרו את מספר הכוכבים על מנת לתת דירוג!

דירוג ממוצע 5 / 5. תוצאות דירוג: 1

אין דירוג לתוכן בינתיים, לחץ ותהיה הראשון לדרג!

אם אהבתם את התוכן

שתפו כדי שגם אחרים יוכלו לקרוא 😊

מומלצים עבורך
מחבר המאמר
הרשמה מהירה לניוזלטר שלנו
תוכן עניינים
הרשמה לניוזלטר
המלצות משכנתא
יצירת קשר
הלוואה לשיפור תזרים מזומנים - עוד סיפור הצלחה מבית המרכז להבראה פיננסית
הלוואה לשיפור תזרים מזומנים בעסק
משכנתא לסגירת כונס נכסים ותיקים בהוצאה לפועל - בני משתף בתהליך שעבר
משכנתא לסגירת כונס נכסים ותיקים בהוצאה לפועל
האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה? תשאלו את יוסי
האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה

שניה לפני שהלכת! מלאו את הטופס וקבלו מתנה יקרת ערך!

לקבלת גישה למתנה שתשנה את חייכם מלאו את הטופס וקבלו גישה מיידית:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים: