הלוואה מיידית במזומן

המצב הכלכלי, המלחמה, האינפלציה, הריבית. כל אלו גורמים לאנשים לחפש הלוואה מיידית במזומן. אולם האם הלוואה זו אומרת מה שהם חושבים שהיא אומרת? הנה כמה דברים שחשוב לדעת על הלוואה מיידית במזומן.

הלוואה מיידית במזומן

מהי הלוואה מיידית במזומן ולמי היא מתאימה?

הלוואות מיידיות במזומן הפכו לאחרונה לפופולריות מאוד בקרב אנשים שזקוקים בדחיפות לסכום כסף באופן מיידי. מדובר לרוב בהלוואות בסכומים של אלפי שקלים, עד כמה עשרות אלפי שקלים לכל היותר. הלוואות אלה מציעות גישה מהירה וקלה לכסף מזומן ללא צורך בביטחונות וערבים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שהלוואות מיידיות כרוכות לרוב בריביות גבוהות במיוחד, ובתנאים פחות נוחים ממוצרי אשראי מסורתיים. הלוואות אלו ניתנות לרוב ממלווים חוץ בנקאיים, הקרובים למיצוי מסגרת האשראי שלהם בבנק, ולא יכולים לקבל אשראי נוסף.

עם זאת, חשוב להבהיר על מה מדברים, כשמדברים על הלוואה במזומן: אין הכוונה לכסף פיזי, "נייר", שהרי בהתאם לחוק לצמצום השימוש במזומן, לקיחת הלוואה (מעסק של הלוואות) במזומן "פיזי" מוגבלת ל-6,000 שקלים בלבד. כלומר, כשאנחנו אומרים מזומן, הכוונה היא לכסף המשולם באופן מיידי (בחשבון הבנק), לא לכסף פיזי. זה נכון שאם תחפשו באינטרנט, אתם תמצאו מלווים שיציעו לכם כסף מזומן "ביד ומייד". עם זאת, הצעות אלו הן אינן חוקיות.

הקריטריונים לקבלת הלוואה מיידית במזומן משתנים בין המלווים השונים. עם זאת, ישנם קריטריונים קשיחים יחסית המשותפים לכולם:

  • להיות לקוח של בנק בישראל.
  • להחזיק כרטיס אשראי.
  • להיות בן 18 לפחות.
  • דירוג אשראי סביר.
  • הכנסה קבועה (ותלושי משכורת שיוכיחו זאת).
איך לוקחים הלוואה במזומן
איך לוקחים הלוואה במזומן?

רוב הלקוחות הפרטיים אכן זכאים לקבלת הלוואה מיידית במזומן בהתאם למצבם הכלכלי. לכן על מנת להגיש בקשה לקבלת הלוואה במזומן יש להיכנס לאתר הבנק או החברה שממנה אתם רוצים לקחת את ההלוואה ולבדוק את הזכויות שלכם לקבלת הלוואה.

למה מצמצמים את השימוש במזומן?

המלחמה של מדינת ישראל בשימוש במזומן, היא חלק מהמלחמה בהון השחור בישראל. בסופו של דבר, בגלל שמזומן הוא בר-תחליף (Fungible) הוא משמש כר פורה להלבנת הון בטכניקות שונות. ההגבלה והאכיפה של האיסור על השימוש במזומן, מונעות מאנשים שהרוויחו כסף בצורה לא מדווחת (בין אם מפעילות לא חוקית, ובין אם מפעילות חוקית אך ללא דיווח חוקי לרשות המיסים), לעשות שימוש במזומן בשוק המוצרים הלגיטימי.

אפשר לשאול, מדוע לא לאסור לגמרי את השימוש במזומן? אם מזומן הוא כל כך רע, למה לא לאסור אותו לגמרי? ובכן, מתישהו, השימוש במזומן יהיה אסור, אין ספק בכך, השאלה מתי. נראה שנכון יותר לעשות זאת בצורה הדרגתית, מאשר לעצור הכל בבת אחת. דוגמה מפורסמת לכך היא "ניסוי" שנערך בהודו לפני כמה שנים: ב-2016 הודיעה ממשלת הודו כי השטרות מסוג 500 רופי ו-1,000 רופי יהיו לא תקפים באופן כמעט מיידי, ומי שיש לו שטרות כאלה, יוכל להפקיד אותם בבנק. הבעיה היא, שההפקדה היא מוגבלת, וכמובן שהיו המון הודים שצברו שטרות כאלה בצורה לא חוקית. כתוצאה מהאיסור, נוצר כאוס בהודו בעת החלפת השטרות, והמון הודים הפסידו הון משום שלא היו ערוכים לשינוי כללי המשחק בצורה כל כך חדה.

לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[לבעלי נכס בלבד]
מחבר המאמר
מדריכי משכנתא
קאבר סרטון וידאו- משכנאת חוץ בנקאית
קאבר סרטון: כיצד נקבעת ריבית חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית - מי מפקח עליהם (6)
משכנתא למסורבים
פוסטים באותו נושא
יצירת קשר
תוכן עניינים
אלפי לקוחות מרוצים