הלוואה לזכאים משרד השיכון

הלוואה לזכאים משרד השיכון

הלוואה לזכאים משרד השיכון מספקת למי שזכאי בגין היעדר בית, לקבל הלוואה לשם רכישת, בנייה, הרחבה וכן התאמה לצרכים ייחודיים של נכס. את התמיכה הזאת ניתן לקבל מכל מיני בנקים, כאשר בטרם ההתקשרות החוזית שמתבצעת, יש להבטיח שתעודת הזכאות תקפה, ומה הינו הסיוע הכי עדכני של הזכאות.

מה הם התנאים לקבלה של הלוואה לזכאים משרד השיכון?

יש כל מיני תנאים לקבל של הלוואה לזכאים משרד השיכון, ואלו הם חלק מבניהם, לעיונכם –

  • באופן גורף, הסכום הכולל של ההלוואה לא יהיה יותר משיעור של תשעים וחמישה אחוזים מעלות הנכס שקונים, אך יש יוצאים מהכלל, כמו בכל דבר, בעוד בתכנית לעולים מאתיופיה הסכום הכולל אינו יהיה יותר מתשעים ותשעה אחוזים מעלות הנכס שרוכשים; ובאזורי עדיפות לאומית א', הסכום הכולל לא יהיה יותר מתשעים ושמונה אחוזים מעלות הנכס שקונים.
  • הלוואה זאת נושאת בחובת הריבית בשיעור של 0.5 אחוזים, פחות מהממוצע בשוק של הלוואות שצמודות למדד של הבנקים למשכנתאות, תוך כדי הפרסום של בנק ישראל, אבל לא למעלה משלושה אחוזים. מי שזכאי להלוואה שכזאת באפשרותו לבחור את תקופת החזר ההלוואה, עד לסך של שלושים שנים, עם היתכנות לקצר לזמנים של עשר שנים, חמש עשרה שנים, עשרים שנים, או עשרים וחמש שנים.
  • מי שאין לו נכס, וזכאי לקבלת ההלוואה הזאת בעודו רוכש בית במקומות של עדיפות לאומית א' או ב', ייהנה מתוספת של הלוואה בת ארבעה וחצי אחוזים למשך שני עשורים.

מה הן ההגבלות לקבלת הלוואה לזכאים משרד השיכון?

ההגבלות לקבלת הלוואה לזכאים משרד השיכון הן –

  • מי שרוכש בית מידי קבלנים, יקבל את ההלוואה במידה ולא עברו שלוש שנים מיום חתימה על חוזה הרכישה, כאשר התרומה עוד שולמה במלואה לקבלנים, ובתנאי שההלוואה לא תעלה על יתרת חוב מוכר הנכס.
  • מי שקונה דירה יד שניה, יקבל הלוואה במידה ולא עברה שנה מאז החתימה על הסכם הרכישה, שתמורתה לא שולמה עדיין במלואה לקבלנים, ובלבד שסכום ההלוואה לא יהיה יותר מיתרת החוב למוכר הנכס.
שאלות ותשובות

ההחזר החודשי בגין הלוואה לזכאים משרד השיכון אכן צמוד למדד המחירים לצרכן שידוע בזמן קבלת ההלוואה.

האישור של הלוואה לזכאים משרד השיכון כפוף לבדיקת הבנק בנוגע לגובה ההון העצמי, וכן ליכולת ההחזר של מקבל ההלוואה, וזאת בכפוף לבדיקה של בטוחות בהיבט של הנכס, כמו למשל – בדיקת שמאי או רישום הבית.

מעבירים את הכסף של הלוואה לזכאים משרד השיכון באופן ישיר לחשבון הבנק של מי שמוכר את הנכס או לידי הקבלן. לשם ביצוע העברה בנקאית, יופקד בבנק למשכנתאות היתר בכתב שיהיה בו פרטי חשבון הבנק של מוכר הבית, שאליו תועבר ההלוואה.

מה שלא כוללים סכומי הלוואה לזכאים משרד השיכון זה ביטוח חיים או דמי ביטוח הבית.

 

קבלה של הלוואה לזכאים משרד השיכון מותנית בהעברת הזכויות בנכס שקונים או שבונים על שם הזכאי ברישום המשכנתא על הבית.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן