בנקים למשכנתאות

בנקים למשכנתאות

האם יש בנק מתאים במיוחד ללקיחת משכנתא, או בנק זול במיוחד לכל הלקוחות או שמא ישנם בנקים למשכנתאות שכל אחד מציע הצעה שונה לאדם אחר בנקודת זמן מסוימת ועל בסיס זה נוצרות הצעות שונות שניתן לשקול פר מקרה – שאלה מעניינת בסך הכל. כתבה זו תסקור קמעא את נושא הבנקים למשכנתאות.

מה הם בנקים למשכנתאות?

בנקים למשכנתאות הם אלו שמעניקים הצעה למשכנתא המתבססת על אי אילו תנאים. ההצעה יכולה לקחת בחשבון את אחוזי המימון הרצויים, דירוג האשראי וכמובן המשא ומתן שהלקוח הפוטנציאלי עשה עם אותו בנק. במדינת ישראל יש לא מעט בנקים למשכנתאות ביניהם:

  • בנק אגוד למשכנתאות
  • בנק מזרחי טפחות למשכנתאות
  • בנק ירושלים למשכנתאות
  • בנק הפועלים למשכנתאות
  • בנק הבינלאומי למשכנתאות
  • בנק דיסקונט למשכנתאות

אילו בנקים למשכנתאות ישנם?

יש שיגידו, שמזרחי טפחות בהחלט מתאים לקטגוריית בנקים למשכנתאות, בין היתר עקב נתח השוק שלו. קראנו בכתבה שאפשר שהיא כבר לא מעודכנת, שנתח שוקו בעולם המשכנתאות נע בין 35-40 אחוזים. אם כי כאמור, אין זה בהכרח מדויק נכון לכתיבת וקריאת שורות אלו. מדובר בבנק המהווה מיזוג של שני בנקים אחרים, שאחד מהם היה בנק משכנתאות בלבד, בעברו. בנק לאומי למשכנתאות, כאמור גם נכלל בקטגוריית בנקים למשכנתאות. יש שיגידו, אם כי זה כנראה לא מעודכן, ששטח שוקו עומד על 20-25 אחוזים מעולם המשכנתאות. יש שיעריכו את המקצועיות של הבנק ואת הפריסה הארצית הרחבה שלו.

אילו עוד בנקים ישנם והאם כדאי להשוות בין הצעותיהם?

אם נמשיך את הרשימה, אם מדרגים את נתח השוק של בנקים למשכנתאות, הרי שלפי אותו מקור, בנק הפועלים למשכנתאות הוא השלישי בתחום המשכנתאות (שוב, נתון שלא בהכרח מדויק ועדכני: כ-20% מנתח השוק). יש שמכירים בו כבנק שמעניק הצעות טובות ללקוחות הבנק וככזה שגם למד להעניק הצעות טובות ללקוחות בנקים אחרים. אלו הם שלושת הבנקים "הגדולים" במשק, אלא אם כן משהו זז ונע עד כתיבת וקריאת שורות אלו. ישנם בנקים נוספים שלא סקרנו בכתבה זו. כאמור, ניתן לסקור את הצעותיהם השונות של הבנקים השונים ולראות מה מתאים ומיטיב ביותר בנקודת זמן נתונה.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן