מדד תשומות הבניה

מדד תשומות הבנייה

מדד תשומות הבנייה הוא מושג חשוב ופופולארי בקרב קבלנים שונים. מדד זה קשור להוצאות השונות שעל הקבלן לקחת בטרם בניית מבנים שונים. המדד משתנה מדי חודש בין אם הוא עולה או יורד, לכן חשוב לעקוב אחריו ולהיות מעודכנים בכל שינוי וכן להיערך לו מבעוד מאוד על מנת שלא תמצאו את עצמכם ללא כסף ופונים למשפחה או לחברים לעזרה.

מהו מדד תשומות הבנייה?

מדד תשומות הבנייה הוא מדד המחיר לצרכן אשר משקף את מחירי עלות הבנייה שכוללים בין היתר: ברזל, בטון, אלומיניום וחומרי גלם נוספים. כל שינוי במדד זה עשוי להשפיע על הוצאות הקבלנים בצורה משמעותית. המדד משתנה כל 15 לחודש ולכן חשוב לעקוב אחריו ולהיות מעודכנים. כלל שהמדד עולה כך הוצאות הבניה גבוהים יותר ועל הלקוח לקחת זאת בחשבון בעת רכישת דירה חדשה, על מנת שלא יהיה מופתע.

כיצד מדד תשומות הבנייה משפיע על ההלוואה שלנו?

מדד תשומות הבנייה הוא מדד המחירים לצרכן, ההשפעה שלו על המשכנתא שאנו לוקחים גדולה במיוחד שהמדד עולה. ככל שהמדד עולה כך תשלומי המשכנתא שלו יהיו גבוהים יותר. כך שאם למשל יתרת התשלומים שלכם לקבלן הינה 2 מיליון שקל, ומדד תשומות הבנייה עלה מאז ההצמדה ועד למועד התשלום ב-2% תצטרכו לשלם 40 אלף ₪ עבור ההצמדה, סכום זה משפיע מאוד על החזרי ההלוואה במיוחד שאתם זוג צעיר שאין לו תקציב מיותר ומדובר על דירה ראשונה. לכן כדי למנוע הפתעות מראש חשוב להיות מעודכנים עם הקבלן לגבי מדד זה.

איך נערכים מראש למדד תשומות הבנייה?

כדי להיערך מראש למדד תשומות הבנייה חשוב להיות מעודכנים לגבי מחיר המדד לאורך כל תהליך הבניה ולהיות בקשר עם הקבלן. שנית, חשוב להשאיר סכום כסף בצד למצב של עלייה עתידית כך שלא תכנסו ללחץ ותחפשו מקורות שונים להלוות מהם כסף. ואתם אתם רוצים להיות רגועים חשוב שתתייעצו עם איש מקצוע שיעזור לכם בכל מה שקשור לבית כולל איך להתמודד עם המדד. אם תערכו מהראש ובהתאם ותהיו מעודכנים בכל פרט ופרט תוכלו להיות עם היד על הדופק ולא להיכנס למצבי לחץ ומתח נפשי שגורמים לעוד לחץ מיותר.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן