ריבית הפריים היום

ריבית הפריים היום

המושג "ריבית פריים היום" הוא אחד המושגים הנפוצים ביותר בחיי היום יום ובמיוחד שאנו רוצים לסגור פיקדון או לקחת הלוואה. ריבית הפריים נקבעת ע:י בנק ישראל והבנקים מוסיפים עליה ריבית נוספת של 1.5%. היא ניתנת על הלוואות ופיקדונות על מנת למנוע סיכוי קטן של אי החזר ההלוואה בזמן או חדלות פירעון.

מהי ריבית הפריים היום וכיצד היא נקבעת?

ריבית פריים היום היא ריבית אשר נקבעת ע"י בנק ישראל בהתאם למצב המשק. ריבית זאת נקבעת מדי חודש והבנקים פועלים על פיה וגובים ריבית נוספת של 1.5%. הריבית היום עומדת על 1.6% והיא כוללת 1.5% תוספת לריבית אשר הלקוח  משלם לבנק. במידה ובנק ישראל מחליט להעלות את הריבית פריים הריבית עולה ומשפיעה על החזרי תשלום ההלוואה של הלקוח. ריבית זאת משפיעה על ההלוואות במשק שכוללות את הלוואות המשכנתא, הלוואות לעסקים קטנים וכן מסגרות למשיכת יתר.

כיצד מתבצעת ריבית פריים היום?

ריבית פריים היום מתבצעת בכפוף לבנק ישראל אשר קובע אותה  מדי חודש בחודשו. בהתאם לריבית הפריים מתווסף על הריבית ריבית נוספת של 1.5% שהבנק גובה. ריבית הפריים יכולה להיות ריבית פריים פלוס או ריבית פריים מינוס, לכן חשוב לעקוב אחריה במיוחד שמדובר על הלוואה כמו משכנתא שבה הריבית משתנה במהלך תקופת החזרי ההלוואה ומשפיעה על החזר תשלומי ההלוואה.

מה הם הגורמים המשפיעים על ריבית הפריים היום?

לריבית הפריים ישנם לא מעט גורמים אשר משפיעים על גובה אחוז הריבית. גורמים אלה יכולים לגרום להורדה או העלאת הרבית הבסיסית והם כוללים:

כלכלה גלובלית– הריביות הגלובליות ובפרט ארה"ב משפיעה רבות על הריבית בארץ וכן על מדינות רבות בעולם. לכן בנק ישראל מושפע רבות ממנה ובהתאם לכך הוא מחליט על גובה הריבית במשק.

אינפלציה– האינפלציה גורמת לשינויים בגובה הריבית, היא עולה וגורמת ליוקר המחיה ויוקר אחוז הריבית וכן על הביקוש למוצרים ושירותים שונים.

ערך שער הדולר לעומת השקל- כדי לחזק את שער המטבע המקומי הבנק מעלה את הריבית.

שאלות נפוצות

ריבית הפריים היום אחידה בכל הבנקים, אך היא משתנה בהתאם למסלול הלוואה, מס' התשלומים ועוד. מאחר שכל בנק מציע מסלולי הלוואה שונים וגובה ריבית של 1.5% נראה שוני במסלולים השונים.

בעת לקיחת משכנתא עדיף ריבית פריים היום מכיוון שמסלול הפריים הוא גמיש וניתן למחזר אותו או לסלקו בהתאם לצרכי הלקוח. כמו כן, החזר קרן ההלוואה היא קבועה ללא הפתעות מיותרות.

ריבית הפריים בהתאם לתחזית בנק ישראל תישאר כ- 0.25% ותעמוד על 1.75% בשנת 2022.

הריבית מייקרת את שיעור החזר ההלוואות או הפיקדונות, כך שעל הלווה לשלם ריבית גבוהה יותר על החזר ההלוואה או הפיקדון.

ריבת משתנה עלולה להניב החזר חודשי נמוך אם היא נמוכה ובשפל, אך אם היא בעלייה היה עלולה לא להניב החזר ואף לסכן את הלווה. לעומת זאת ריבית קבועה נשארים קבועים לאורך ההחזר והסיכונים בה נמוכים.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן