ריביות משכנתא עדכניות

ריביות משכנתא עדכניות

באופן כלל, הדיון על ריביות משכנתא עדכניות מתחיל כי לריביות יש השפעה רבה על עלות המשכנתא, ועל החזרי המשכנתא. ישנם סוגי ריביות שונים, יתרונות וחסרונות לכל סוג והתאמה מסוימת עבור כל אחד מהסוגים, תלוית הקשר ותנאים אחרים. בכל עת, אפשר שיהיו ריביות משכנתא עדכניות שונות עבור כל אחד ממסלולי הריביות השונים, והשפעות שונות על גובה הריביות. ישנן מגמות שינוי בריביות משכנתא, כמו גם הטבות מיוחדות עם זכאויות שונות.

מה משפיע על ריביות משכנתא עדכניות?

ניתן להתחיל את הדיון על ריביות משכנתא עדכניות בשאלה פשוטה: כיצד מחליט הבנק מה גובה הריבית (אותה מתבקש לדווח לבנק ישראל, הבונה מסד נתונים ובו מופיעות ריביות משכנתא עדכניות). ובכן, כל הלוואת משכנתא מורכבת ממסלולים שונים, שיחדיו נקראים תמהיל. לכל מסלול יש ריבית אחרת. הריבית מושפעת ממאפייני המסלול (קבועה או משתנה / צמוד מדוד או לא צמוד מדד), הסכום של המשכנתא, תקופת ההחזר וכן הלאה. עקרונית, אם תקופת ההחזר ארוכה יותר, אפשר שסכום ההחזר יהיה נמוך יותר ואילו הריבית גבוהה יותר.

ישנם מאפיינים נוספים שיכולים להשפיע על ריביות משכנתא עדכניות כמו אלמנטים הקשורים לעסקה, כמו גם לרוכש. מאפיינים אלו עוזרים לבנק להעריך את יכולתו של הלווה להחזיר את ההלוואה, ואפשר שיהיה לכך השפעה על גובה הריבית. גם הלווה יכול להשפיע על גובה הריבית, כדרך משא ומתן רלוונטי עם המוסד הפיננסי.

היכן מפורסמות ריביות משכנתא עדכניות?

כדי לבדוק ריביות משכנתא עדכניות ניתן להסתכל על הנתונים שבנק ישראל מפרסם לגבי הריביות הממוצעות, במסלולים צמודים ושאינם צמודים, על בסיס תקופות שונות – וזאת בהתאם לדיווחים שקיבל מבנקים שונים. ריביות המשוקפות בנתוניו משקפות את הממוצעים כמו גם השינויים בשוק המשכנתאות. ביכולתן להשפיע על גובה עמלת פירעון מוקדם, הרלוונטי למי שבוחר למחזר או לסלק משכנתא.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

כתובתנו: מנחם בגין 156, תל אביב

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

שווה לעקוב אחרינו:

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

Scroll to Top

הגיע הזמן לפתוח דף כלכלי חדש

לשיחת ייעוץ וקבלת דיאגנוסטיקה פיננסית מלאו את הטופס ונשמח לסייע:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן