הלוואות חברתיות

הלוואות חברתיות

מהן הלוואות חברתיות?

הלוואות חברתיות הן הלוואות אשר ניתנות בין אנשים ללא מתווך. הלוואות אלה נקראות גם הלוואות "עמיתים" ולא מעט לקוחות משתמשים בהן. מאחר שמדובר על הלוואות בין אנשים זרים שלא מכירים אחד את השני והמשותף להן הוא קבלת ההלוואה. על מנת לקבל את הלוואות חברתיות יש למצוא לגוף פיננסי אשר ישדך בינכם לבין נותן ההלוואה. כלומר מדובר, על אתר אינטרנטי אשר בו ישנם מלווים ולווים, בודקים את ההתאמה ביניהם ומשדכים ביניהם. כמובן שהבדיקה כוללת בדיקות שונות לגבי איכות הלווה בטרם מתבצעת ההלוואה ביניהם. אך רוב התהליך הוא בזירת האינטרנט.

מה הסיכונים בלקיחת הלוואות חברתיות?

בלקיחת הלוואות חברתיות ישנן לא מעט סיכונים שאין בהלוואות אחרות בשוק. ישנו סיכון של הלווים, סיכון של המנפיק וסיכון שמדובר על עסק חדש שאין לו מידע רב עליו לגבי ההתפתחות שלו, ניסיון שלוף הסיכונים שעלולים לצוץ בדרך ועוד. בארץ ניתן למצוא 6 חברות בתחום ההלוואות החברתיות אשר יחדיו נותנות אשראי בפחות מ-200,000,000 ₪. מעבר לכך ישנם גם הלוואות לעסקים אשר מסתכמים ב- 100,000,000 ₪. הסיכון העיקרי הוא החשש של המשקיעים לזרים כספים ללווים ושהם יברחו איתו ולא יחזירו. למרות כל החשש והבדיקות שעושים החברות הלווה מוחתם על הסכם הלוואה וערב לה ואף נותן בטחונות. אך במצב של של פיגור תשלומים היא מפעילה את היועץ המשפטי ומתחילה בגביית התשלום

האם לדירוג האשראי יש השפעה על קבלת ההלוואה?

בטרם מתחיל תהליך ההלוואה ובדיקת הלווה, האתר בודק את יכולת האשראי של הלווה ויכולת ההחזר שלו, בין אם זה השכר שהוא מרוויח, הקביעות והוותק בעבודה ועוד פרמטרים נוספים. בהתאם  לנתונים אלה ודירוג האשראי של הלווה ניתן לקבל מידע רב על הלווה ולראות אם הוא יכול לעמוד בהלוואה. ככל שהלווה מרוויח משכרות גבוהה, יש לו ביטחונות וותק יותר גבוהה כך הסיכויים לדירוג האשראי יהיו גבוהים יותר. הבדיקה עוזרת לקבוע את הסיכון של הלווה ואת התאמה של הריבית על הלוואה שהוא לוקח. ככל שהסיכון גבוה יותר כך הריבית תהיה גבוהה יותר ולהיפך.

שאלות נפוצות

כל אדם פרטי או עסק שזקוק להלוואה ויש לו חשבון בנק ודירוג אשראי יכול לפנות לבקשת הלוואה חברתית.

הריבית של הלוואות חברתיות משתנה מלווה ללווה ותלוי ברמת הסיכון שלהם בתקופת ההלוואה, הוותק שלהם, המשכורת ועוד פרמטרים נוספים. הריבית השנתית עומדת על 6-9%.

הלוואות חברתיות ניתנות לא רק ללקוחות פרטיים אלא גם ללקוחות עסקיים בהתאם לבדיקה קפדנית שמבצעת החברה בטרם קבלת ההלוואה.

הלוואות חברתיות הן הלוואות חוקיות הפועלות בהתאם לחוק. ניתן למצוא אותן תחת חוק אשראי הוגן באתרי האינטרנט.

כדי לקבל הלוואה חברתית יש למלא טופס בקשה באתר האינטרנט של החברה ולצרף את כל המסמכים הנדרשים דרך האתר. לאחר בדיקת כל המסמכים המערכת מאשרת או דוחה את הבקשה.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן