הלוואות חברתיות

הלוואות חברתיות הן הלוואות אשר ניתנות בין אנשים ללא מתווך. הלוואות אלה נקראות גם הלוואות "עמיתים" ולא מעט לקוחות משתמשים בהן. מאחר שמדובר על הלוואות בין אנשים זרים שלא מכירים אחד את השני והמשותף להן הוא קבלת ההלוואה. על מנת לקבל את הלוואות חברתיות יש למצוא לגוף פיננסי אשר ישדך בינכם לבין נותן ההלוואה. כלומר מדובר, על אתר אינטרנטי אשר בו ישנם מלווים ולווים , בודקים את ההתאמה ביניהם ומשדכים ביניהם. כמובן שהבדיקה כוללת בדיקות שונות, לגבי איכות הלווה בטרם מתבצעת ההלוואה ביניהם. אך רוב התהליך הוא בזירת האינטרנט.

הלוואות חברתיות

מה הסיכונים בלקיחת הלוואות חברתיות?

בלקיחת הלוואות חברתיות ישנן לא מעט סיכונים שאין בהלוואות אחרות בשוק. ישנו סיכון של הלווים, סיכון של המנפיק וסיכון שמדובר על עסק חדש שאין לו מידע רב עליו לגבי ההתפתחות שלו, ניסיון שלוף הסיכונים שעלולים לצוץ בדרך ועוד. בארץ ניתן למצוא 6 חברות בתחום ההלוואות החברתיות אשר יחדיו נותנות אשראי בפחות מ-200,000,000 ₪. מעבר לכך ישנם גם הלוואות לעסקים אשר מסתכמים ב-100,000,000 ₪. הסיכון העיקרי הוא החשש של המשקיעים לזרים כספים ללווים ושהם יברחו איתו ולא יחזירו. למרות כל החשש והבדיקות שעושים החברות הלווה מוחתם על הסכם הלוואה, וערב לה ואף נותן בטחונות. אך במצב של של פיגור תשלומים היא מפעילה את היועץ המשפטי ומתחילה בגביית התשלום .

האם לדירוג האשראי יש השפעה על קבלת ההלוואה?

בטרם מתחיל תהליך ההלוואה ובדיקת הלווה, האתר בודק את יכולת האשראי של הלווה ויכולת ההחזר שלו, בין אם זה השכר שהוא מרוויח, הקביעות והוותק בעבודה ועוד פרמטרים נוספים. בהתאם  לנתונים אלה ודירוג האשראי של הלווה ניתן לקבל מידע רב על הלווה ולראות אם הוא יכול לעמוד בהלוואה. ככל שהלווה מרוויח משכרות גבוהה, יש לו ביטחונות וותק יותר גבוהה כך הסיכויים לדירוג האשראי יהיו גבוהים יותר. הבדיקה עוזרת לקבוע את הסיכון של הלווה ואת התאמה של הריבית על הלוואה שהוא לוקח. ככל שהסיכון גבוה יותר כך הריבית תהיה גבוהה יותר ולהיפך.

שאלות נפוצות

האם כל אדם זכאי להלוואה חברתית?

כל אדם פרטי או עסק שזקוק להלוואה ויש לו חשבון בנק ודירוג אשראי יכול לפנות לבקשת הלוואה חברתית.

מה הריבית של הלוואות חברתיות?

הריבית של הלוואות חברתיות משתנה מלווה ללווה ותלוי ברמת הסיכון שלהם בתקופת ההלוואה, הוותק שלהם, המשכורת ועוד פרמטרים נוספים. הריבית השנתית עומדת על 6-9%.

האם הלוואות חברתיות ניתנות רק ללקוחות פרטיים?

הלוואות חברתיות ניתנות לא רק ללקוחות פרטיים אלא גם ללקוחות עסקיים בהתאם לבדיקה קפדנית שמבצעת החברה בטרם קבלת ההלוואה.

האם הלוואות חברתיות הן חוקיות?

הלוואות חברתיות הן הלוואות חוקיות הפועלות בהתאם לחוק. ניתן למצוא אותן תחת חוק אשראי הוגן באתרי האינטרנט.

איך מקבלים הלוואה חברתית?

כדי לקבל הלוואה חברתית יש למלא טופס בקשה באתר האינטרנט של החברה, ולצרף את כל המסמכים הנדרשים דרך האתר. לאחר בדיקת כל המסמכים המערכת מאשרת או דוחה את הבקשה.

לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[לבעלי נכס בלבד]
מחבר המאמר
מדריכי משכנתא
קאבר סרטון וידאו- משכנאת חוץ בנקאית
קאבר סרטון: כיצד נקבעת ריבית חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית - מי מפקח עליהם (6)
משכנתא למסורבים
פוסטים באותו נושא
יצירת קשר
תוכן עניינים
אלפי לקוחות מרוצים