מאגר נתוני אשראי

את מאגר נתוני אשראי השיקו בשנת 2019, בחודש אפריל, באמצעות בנק ישראל, לשם היותו משמש בתור מערך אינטגרלי של אשראי חדש, אשר נועד לשיפור השקיפות של שוק האשראי במדינת ישראל. 

מאגר נתוני אשראי

זכויות סביב הנושא של דירוג אשראי

יש לנו זכויות סביב הנושא של דירוג אשראי. למשל:

  • תיהנו מהזכות של מניעה או של הגבלת מסירת נתוני האשראי. אבל אלייה וקוץ בה, כאשר במידה ולא תספקו את המידע הנדרש לגוף האשראי, הוא יכול להחליט לסרב לאפשר לכם קבלת הלוואה.
  • הזכות השניה ממאגר נתוני האשראי מתבטאת בקבלת דו"ח של ריכוז נתונים אחד בלי כל חיוב כספי מדי שנה, שבו תהיה המון אינפורמציה אודות היסטוריית האשראי שלכם במהלך שלוש השנים האחרונות, אך לא יהיו בו דירוגי אשראי מטעם לשכות האשראי.
  • הזכות לחדול מלאסוף את נתוני האשראי, תוך כדי הוראה מצדכם שיפסיקו לאסוף עוד נתונים על מוסר התשלומים או על נתוני האשראי שלכם.

מי שאחראי על הזנת הנתונים לתוך מאגר נתוני האשראי הינם עשרות גופי אשראי מובילים במדינת ישראל, כולל, למשל – פלטפורמות מקוונות להלוואות חברתיות, בנקים, חברות ליסינג, חברות אשראי, חברות ביטוח, בתי השקעות, או לחלופין חברות ביטוח, וכיוצא בזה. ביכולתם אף למשוך נתונים על מי שדורש הלוואה, תוך כדי אישור רשמי שלכם. אך באם תסרבו לכך, תפחיתו מיד את הסיכויים לזכאות לקבלת הלוואה, במיוחד בתנאים טובים למדי. מאגר של נתוני האשראי כולל נתונים חשובים לשם בחינת מוסר התשלומים שלכם, כמו לדוגמה – האם חזרו לכם צ'קים , האם עמדתם בתשלומים מה מסגרת האשראי שלכם ועד כמה חרגתם ממנה, בקשות שלכם לקבל אשראי וכיוצא בכך.

שאלות ותשובות

התלונות של לקוחות בנושא מאגר נתוני אשראי

לקוחות רבים שמופיעים בתוך מאגר נתוני האשראי הארצי ולא קל להם עם שקיפות של דירוג אשראי אישי ושל נתוני אשראי בכלל מלינים על עצם היות מאגר זה ישים בפרט עבור גופים נתוני אשראי, משום שהוא פותח עולם ומלואו של ידע ונתונים בפני כל מיני גופים לאו דווקא בנקאיים, שאינם מודעים למוסר התשלומים שלכם .

אימתי המידע של מאגר נתוני אשראי שלילי ומתי הוא חיובי?

באופן גורף, ניתן לומר, כי המידע שמתקבל אל מאגר נתוני אשראי הוא כל הזמן שלילי, שמעיד על חוסר העמידה בהתחייבות שלכם. מאידך, הוא עשוי להיות אף חיובי, כמעיד על שיפור דרככם או שעמדתם בגאווה בכל ההתחייבות הכספיות שלכם .

מה נהוג לשמור בתוך מאגר נתוני אשראי?

נהוג לשמור בתוך מאגר נתוני אשראי בקשות לקבלת  מידע מהמאגר של פעולות יוזמת המערכת כגון – הודעות על ראשית איסוף של נתונים , או בקשות שביקשו לשכות האשראי, או פעולות ואף פניות במערכת שביצעו צרכני האשראי וכולי.

האם מאגר נתוני אשראי מדווח על פיגור בתשלומי הלוואה לאלתר?

ברור מאליו כי מאגר נתוני אשראי לא מדווח הישר על פיגור תשלומי ההלוואה, כי אם רק בתום חודש ממועד התשלום שנקבע מראש, ולאחר תרחישים שבהם לא עמדתם בתשלום יותר ממאתיים שקלים , וכל זה רק בתום שקיבלתם הודעה רשמית על האיחור בתשלומים .

כיצד תבינו מה המצב שלכם בתוך מאגר נתוני אשראי?

תוכלו להבין מה המצב שלכם בתוך מאגר נתוני אשראי תוך כדי דרישה לקבל דו"ח ריכוז נתונים שנתי, וכן דרישה מלשכות האשראי שישלחו לכם תמורת סכום מסוים את דירוג האשראי האישי שלכם .

לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[לבעלי נכס בלבד]

דרגו את התוכן שקראתם בעמוד:

לחצו כאן ובחרו את מספר הכוכבים על מנת לתת דירוג!

דירוג ממוצע 0 / 5. תוצאות דירוג: 0

אין דירוג לתוכן בינתיים, לחץ ותהיה הראשון לדרג!

אם אהבתם את התוכן

שתפו כדי שגם אחרים יוכלו לקרוא 😊

מומלצים עבורך
מחבר המאמר
הרשמה מהירה לניוזלטר שלנו
תוכן עניינים
הרשמה לניוזלטר
המלצות משכנתא
יצירת קשר
הלוואה לשיפור תזרים מזומנים - עוד סיפור הצלחה מבית המרכז להבראה פיננסית
הלוואה לשיפור תזרים מזומנים בעסק
משכנתא לסגירת כונס נכסים ותיקים בהוצאה לפועל - בני משתף בתהליך שעבר
משכנתא לסגירת כונס נכסים ותיקים בהוצאה לפועל
האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה? תשאלו את יוסי
האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה

שניה לפני שהלכת! מלאו את הטופס וקבלו מתנה יקרת ערך!

לקבלת גישה למתנה שתשנה את חייכם מלאו את הטופס וקבלו גישה מיידית:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים: