מאגר נתוני אשראי

מאגר נתוני אשראי

את מאגר נתוני אשראי השיקו בשנת 2019, בחודש אפריל, באמצעות בנק ישראל, לשם היותו משמש בתור מערך אינטגרלי של אשראי חדש, אשר נועד לשיפור השקיפות של שוק האשראי במדינת ישראל. 

האם מאגר נתוני אשראי מקנה לכם זכויות כאלו ואחרות?

בוודאי אפשר להגיד, כי מאגר נתוני אשראי מקנה לכם זכויות כאלו ואחרות, ואלו הן כדלקמן –

  • תיהנו מהזכות של מניעה או של הגבלת מסירת נתוני האשראי. אבל עלייה וקוץ בה, כאשר במידה  ולא תספקו את המידע הנדרש לגוף האשראי, הוא יכול להחליט לסרב לאפשר לכם קבלת הלוואה.
  • הזכות השניה ממאגר נתוני האשראי מתבטאת בקבלת דו"ח של ריכוז נתונים אחד בלי כל חיוב כספי מדי שנה, שבו תהיה המון אינפורמציה אודות היסטוריית האשראי שלכם במהלך שלוש השנים האחרונות, אך לא יהיו בו דירוגי אשראי מטעם לשכות האשראי.
  • ונקנח עם הזכות לחדול מלאסוף את נתוני האשראי, תוך כדי הוראה מצדכם שיפסיקו לאסוף עוד נתונים על מוסר התשלומים או על נתוני האשראי שלכם.

מי האחראי על ההזרמה של הנתונים לתוך מאגר נתוני אשראי?

מי שאחראי על ההזרמה של הנתונים לתוך מאגר נתוני אשראי הינם עשרות גופי אשראי מובילים במדינת ישראל, כולל, למשל – פלטפורמות מקוונות להלוואות חברתיות, בנקים, חברות ליסינג, חברות אשראי, חברות ביטוח, בתי השקעות, או לחלופין חברות ביטוח, וכיוצא בזה. ביכולתם אף למשוך נתונים על מי שדורש הלוואה, תוך כדי אישור רשמי שלכם. אך באם תסרבו לכך, תפחיתו מיד את הסיכויים לזכאות לקבלת הלוואה, במיוחד בתנאים טובים למדי. מאגר של נתוני האשראי כולל נתונים חשובים לשם בחינת מוסר התשלומים שלכם, כמו לדוגמה – האם חזרו לכם צ'קים, האם עמדתם בתשלומים, מה מסגרת האשראי שלכם ועד כמה חרגתם ממנה, בקשות שלכם לקבל אשראי, וכיוצא בכך.

לקוחות רבים שמופיעים בתוך מאגר נתוני אשראי ולא קל להם עם שקיפות של דירוג אשראי אישי ושל נתוני אשראי בכלל מלינים על עצם היות מאגר זה ישים בפרט עבור גופים נתוני אשראי, משום שהוא פותח עולם ומלואו של ידע ונתונים בפני כל מיני גופים, לאו דווקא בנקאיים, שאינם מודעים למוסר התשלומים שלכם.

באופן גורף, ניתן לומר, כי המידע שמתקבל אל מאגר נתוני אשראי הוא כל הזמן שלילי, שמעיד על חוסר העמידה בהתחייבות שלכם. מאידך, הוא עשוי להיות אף חיובי, כמעיד על שיפור דרככם או שעמדתם בגאווה בכל ההתחייבות הכספיות שלכם.

נהוג לשמור בתוך מאגר נתוני אשראי בקשות לקבלת  מידע מהמאגר של פעולות יוזמת המערכת, כגון – הודעות על ראשית איסוף של נתונים, או בקשות שביקשו לשכות האשראי, או פעולות ואף פניות במערכת שביצעו צרכני האשראי, וכולי.

ברור מאליו, כי מאגר נתוני אשראי לא מדווח הישר על פיגור תשלומי ההלוואה, כי אם רק בתום חודש ממועד התשלום שנקבע מראש, ולאחר תרחישים שבהם לא עמדתם בתשלום יותר ממאתיים ₪, וכל זה רק בתום שקיבלתם הודעה רשמית על האיחור בתשלומים.

תוכלו להבין מה המצב שלכם בתוך מאגר נתוני אשראי תוך כדי דרישה לקבל דו"ח ריכוז נתונים שנתי, וכן דרישה מלשכות האשראי שישלחו לכם תמורת סכום מסוים את דירוג האשראי האישי שלכם.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן