ריבית פריים - כמה הריבית היום?

ריבית פריים - כמה הריבית היום?

בוודאי יצא לכם לשמוע יותר מפעם אחת את צמד המלים – ריבית פריים, ולא תמיד הבנתם במה בדיוק מדובר, ולכן טוב תעשו באם תקפידו על קריאת המאמר הזה למן ראשיתו ועד לסופו, ובין השאר תגלו – כמה שווה ריבית פריים כיום. באופן כללי, כדאי שתדעו שריבית הפריים נחשבת לריבית הנוכחית שלאורה המוסדות הפיננסיים גובים ממכם בהינתן הלוואה. במידה ואתם נחשבים "ללקוחות טובים" סביר להניח, כי תיהנו משיעור אידיאלי של ריבית הפריים מתוך כך שלתת לכם הלוואה יש בה סיכון הכי נמוך לגורמים המלווים.

כיצד תשפיע עליכם ריבית פריים?

לקיחת כל סוג של הלוואה, לרבות חיוב בכרטיס אשראי או משכנתא, מושפעת בהכרח מהשיעורים של ריבית פריים. כל מי שיאשר לכם קבלת הלוואה, יבסס אותה על שיעורי הריבית של ריבית הפריים, כאשר לרוב נקבעים שיעורי הריבית הנוכחיים של ההלוואות בסכום שגבוה מן הפריים, וזאת על מנת לכסות את הסיכונים הרבים של חדלות פירעון ההלוואה. בנוסף לכך, ריבית הפריים משפיעה על הנזילות בשווקים הפיננסיים. מבולבלים? מיד נסביר הכול. ובכן, בעוד התעריף נמוך, באופן ישיר עולה הנזילות, ובמלים ברורות יותר – הכסף יהיה יותר זמין משום שההלוואה תהיה יותר זולה וקלה למימוש, מה שמייצר כלכלה בצמיחה.

כמה ריבית פריים כיום?

ריבית פריים כיום נאמדת בשיעור של 1.6 אחוזים, בעוד היא מהווה תוספת לריבית שקבע בנק ישראל של אחד וחצי אחוז, אשר עומדת על 0.1 אחוזים. במידה ובנק ישראל, בעתיד הנראה לעין, יגמור אומר להעלות את שיעור ריבית, אף ריבית הפריים תעלה באותו היחס. 

בעוד ריבית פריים גבוהה, הנזילות הרבה יותר נמוכה וקשה יותר להשיג אישור להלוואות, ובאופן הזה מתרחשת האטה של הכלכלה.

ריבית פריים מהווה משקל של מרכיב מאוד חשוב במצב של הכלכלה של מדינת ישראל, וכן בכספים האישיים שלכם. חרף העובדה שאין לכם באמת שליטה על העלייה והירידה של הריבית, הנכם מסוגלים לתרום את החלק שלכם בשמירה על ריבית נמוכה, וזאת באמצעות ניצול תעריפים נהדרים על פתרונות, שמירה על דירוג אשראי גבוה, או חיים עם אחריות פיננסית, וכיוצא בזאת. 

למרות הנכונות של ריבית פריים בתור נקודת המוצא שבה עושים שימוש מלווים גדולים או מוסדות בקביעה של הריבית להלוואה, זה לחלוטין אינו הגורם היחיד שהם ישקלו.

ציון האשראי שלכם לחלוטין ממלא תפקיד חיוני בשיעור של ריבית פריים שתקבלו עבור הלוואה גדולה. ככל שהציון שלכם יהיה יותר גבוה, באופן הזה תרוויחו שיעורי ריבית נמוכים יותר. 

השיקולים שנלקחים בחשבון בנוגע אל ריבית פריים הם היסטוריית האשראי שלכם והן המצב הכללי של הכספים שלכם בזמן קביעת הריבית בגין ההלוואה שלקחתם.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 © תנאי שימוש

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן