הלוואות ליזמי נדל"ן

עסקאות הנדל"ן מחייבות הון עצמאי גבוה שלא תמיד יש ליזמי הנדל"ן לא אם כן הם טייקונים. בעבר פנו יזמי הנדל"ן לבנקים על מנת לגייס את ההון הנדרש להתחלת הבנייה או למימון פרויקטים הנמצאים בשלבי הביצוע. אך בשל גידול בביקוש בנייה נתקלים היזמים בקושי לגייס את ההון והבנק מקשה עליהם לא מעט. באמצעות הלוואות ליזמי נדל"ן ניתן להשיג את סכום הכסף הנדרש ולהיפטר מביורוקרטיה ארוכה ומסובכת. באמצעות הלוואות לגופים חוץ בנקאים הם יכולים להיות פחות מודאגים ולחוצים ולהמשיך בתוכנית.

הלוואות פרטיות

מהן הלוואות ליזמי נדל"ן?

הלוואות ליזמי נדל"ן הן הלוואות שניתנות ליזמי נדל"ן שאין בידם הון אישי גבוה לתחילת הבנייה. באמצעות חברות חוץ בנקאיות ניתן לקחת הלוואה ליזמי נדל"ן ולפרוש אותה לתשלומים נוחים וגמישים לתקופה ארוכה. בנוסף לכך, אין צורך להציג בטחונות גבוהים וערבים כפי שנהוג בהלוואות מסוג זה. באמצעות חברות מימון, חברות ביטוח וחברות האשראי ניתן להשיג הלוואות ליזמי נדל"ן בתנאים הטובים ביותר עם פחות בירוקרטיה כפי שנהוג בבנק. למרות התנאים הנוחים ופריסת התשלומים הנוחה הריבית של הלוואות אלה תהיה גבוהה יותר בהשוואה לריבית הנהוגה בבנק ולכן גם תקופת ההחזר עלולה להיות קצרה יותר.

מדוע נדרשת תוכנית עסקית לקבלת הלוואה?

מאחר שמדובר על הלוואות עם סכומים גבוהים , לא די בהצגת הכנסות היזמים, חשוב שליזם תהיה תוכנית עסקית עבור השקעות נדל"ן מתוכננת מראש אשר כוללת את חישוב עלות הנכס, עלויות השיפוץ, התשואה של הנכס ועוד. לכן שבאים לבקש הלוואה חייבים לבוא עם תוכנית עסקית מסודרת או מתוכננת מראש על מנת להראות לגוף המלווה שאתם יודעים על מה מדובר ושולטים בנושא ובכל פרט ופרט. באמצעות תוכנית עסקית מסודרת ומובנת ניתן אף לפנות לחברות פרטיות לגייס הון. במידה ויש היענות מצד המשקיע הוא מזמין את הלווה לפגישה ואם הוא מתרשם ממנו הוא אף מלווה לו.

מהי הריבית של הלוואות ליזמי נדל"ן?

הריבית של הלוואות יזמי נדל"ן שונה מלקוח ללקוח בהתאם לדירוג האשראי. אך היא נעה בין 8-15% בהתאם לסכום ההלוואה ופריסת ההלוואה. בבנקים ניתן לקבל ריבית נמוכה יותר בתנאים נוחים יותר. אך לא תמיד הבנקים מעניקים הלוואה ליזמים שהם בתחילת דרכם שאין להם הון גבוה ובטוחות.

שאלות ותשובות

האם כדאי לקבל ייעוץ בטרם לקיחת הלוואה ליזמי נדל"ן?

אם אתם בספק לגבי ההלוואה או שזאת הלוואה ראשונה שלכם בתור יזמים מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שיעזור לכם להתאים את ההלוואה המתאימה לצרכים שלכם. .

האם יש צורך בערבים או בטחונות?

אם אתם לוקחים הלוואה מגוף פיננסי אין צורך בערבים או בטחונות. אלא אם כן אתם לוקחים הלוואה מהבנק.

מה ההבדל בין הלוואה מהבנק לבין גוף פיננסי?

ההבדל בין הלוואה מהבנק לבין גוף פיננסי הוא הריבית על ההלוואה. הבנקים גובים ריבית נמוכה יותר מאשר הגופים הפיננסיים .

מדוע יש צורך בהלוואה?

עלות הפרויקטים היא לרוב מעבר להון העצמי של יזמים, ומאחר שליזם ישנם כמה פרויקטים במקביל הוא נדרש לסכומים גבוהים מאוד שרק הבנק או החברות החוץ בנקאיות יכולות לתת לו .

האם כל היזמים זכאיים לבקשת הלוואות יזמי נדל"ן?

אם אתם יזמי נדל"ן בעסקים קטנים ובינוניים או אפילו גדולים ואין לכם הון עצמי גבוה ויש לכם מגבלה של אובליגו, אתם זכאים לבקש הלוואות יזמי נדל"ן .

לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[לבעלי נכס בלבד]
מחבר המאמר
מדריכי משכנתא
קאבר סרטון וידאו- משכנאת חוץ בנקאית
קאבר סרטון: כיצד נקבעת ריבית חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית - מי מפקח עליהם (6)
משכנתא למסורבים
פוסטים באותו נושא
יצירת קשר
תוכן עניינים
אלפי לקוחות מרוצים