משכנתא לבנייה עצמית

משכנתא לבנייה עצמית

משכנתא לבנייה עצמית מתאימה לכל בני האדם אשר מאז ומתמיד חלמו לבנות את הבית המושלם שלהם, אבל אין להם מספיק כסף בשביל לעמוד בכל הדרישות של בנייה עצמית. ובכך התכוון המשורר בדבריו כי מרבית האנשים צריכים הלוואה לשם כיסוי ההוצאות הכספיות בגין הבנייה העצמית. ברכישת נכס קיים, זאת ממש לא בעיה לקבל משכנתא רגילה, כל עוד יש לכם הכנסה יציבה ודירוג אשראי חיובי. ברם, יועצי משכנתא או המלווים יהססו לאשר לכם קבלת משכנתא לשם בנייה עצמית, משום שאתם למעשה מבקשים מהם שילוו לכך כסף עבור נכס שעדיין לא קיים.

מה ההתנהלות של משכנתא לבנייה עצמית?

במידה ואתם מתעתדים לבנות נכס בבנייה עצמית, תהיו חייבים לחקור את אפשרויות המימון, כאשר עומדת בפניכם האופציה של משכנתא לבנייה עצמית. סוג הלוואה שכזה הוא לרוב הלוואה לטווח קצר יותר מאשר משכנתא רגילה. בשלבי הבנייה ישוחרר לכם הכסף באופן הדרגתי, במקביל להתקדמות הבנייה. לרוב, תישאו רק בתשלום הריבית של המשכנתא, מה שישמור על החזר תשלומים נמוך, אבל לא בהכרח יקטין את יתרת ההלוואה. 

איך תתנהל הבקשה בעבור משכנתא לבנייה עצמית?

תהליך הבקשה בעבור משכנתא לבנייה עצמית עשוי להיות מורכב למדי, ויש להניח שתידרשו לעשות עבודה משמעותית לפני, בעוד תצטרכו להוכיח שהפרויקט בנייה שלכם הוא בר קיימא, וטומן בחובו מעט סיכונים בשביל הגורם המלווה. תידרשו לספק לגורם המלווה לוח זמנים ומסגרת תקציב ריאליים. בנוסף לכך, עליכם לספק רשימה מקיפה לכל פרטי הבנייה העצמית, בין אם זה בידוד וגבהי התקרה, ובין אם זה התכניות לריצוף או סוגי חומרי הבנייה.

לפני בקשת משכנתא לבנייה עצמית, אתם חייבים להיות מציאותיים בהיבטים של מסגרת התקציב שלכם, ומה הסכום שאותו תוכלו להרשות לעצמכם להחזיר על בסיס חודשי. 

על מנת לקבל אישור לשם קבלת משכנתא לבנייה עצמית, תצטרכו לרוב להוכיח שיש לכם בנאי מוסמך אשר מעורב בפרויקט הבנייה העצמית שלכם, שנחשב כקבלן כללי מורשה בעל מוניטין מבוסס של בנייה עצמית של בתים.

אם אתם נחושים בדעתכם לבנות את הבית שלך בבנייה עצמית, שמא תהיו מעוניינים להפנות את החיפוש שלכם בכיוון של משכנתא לבנייה עצמית להלוואות בנייה של בעלים. הדבר עשוי להיות קשה למדי להיות זכאי להלוואות מסוג זה בשוק הדיור של היום, אך זה בהחלט אפשרי אם אתם תספקו תכנית בנייה ברורה שתדגים את הידע והיכולות שלכם בבניית עצמית של הבית. 

התחלת התשלום בגין משכנתא לבנייה עצמית תתרחש כאשר הבית שלכם הושלם בסוף תהליך הבנייה.

תשלום משכנתא לבנייה עצמית יאפשר לכם לשלם ריבית רק במהלך תהליך הבנייה עם הלוואת בנייה לצמיתות, מה שהופך את התשלומים הללו למשתלמים ביותר. בתום בניית הבית, תתחילו לשלם משכנתא מסורתית.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן