כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא גרייס

אם אתם עומדים לרכוש דירה בין אם היא ראשונה או שנייה שלכם ואתם רוצים דחיית תשלומים במשכנתא, למה שלא תקחו מהבנק משכנתא גרייס? מדובר על משכנתא עם תקופת תשלום מוגדרת מראש שבה הלווים יכולים לדחות את תשלומי המשכנתא בין אם זה תשלומים חלקיים או מלאים בהתאם לצרכים האישיים שלהם .

משכנתא גרייס

מהי משכנתא גרייס?

משכנתא גרייס היא משכנתא הכוללת החזר חודשי נמוך של המשכנתא בתקופה הראשונה של החזר ההלוואה. ההחזר יכול להיות חלקי או מלא בהתאם לצרכי הלקוח. במידה ומדובר על החזר חלקי הלווה משלם את הריבית ולא את קרן ההלוואה ובסיום התקופה את קרן ההלוואה בתשלום אחד. במדיה וההחזר מלא משלם הלווה קרן ההלוואה ובסיום התקופה את הריבית עליה.

לאילו לקוחות מתאים משכנתא גרייס?

משכנתא גרייס מתאימה ללקוחות הבאים: זוגות צעירים אשר נמצאים בשלב בניית הקריירה שלהם, לווים הרוכשים שדירה שממתינה לסכום כסף בעתיד, משקיעי נדל"ן שרוצים להקטין את תשלומי החזר המשכנתא כדי להשביח את הנכס ולמכור אותו בעתיד, אנשי עסקים המתכננים לרכוש נכס מסחרי או תעשייתי לצורכי השקעה או לצורכי עסק, משקיעים אשר רוצים לשעבד נכס על מנת להשקיע ברכישת נכס נוסף, אקדמאים שסיימו לעבוד ורק התחילו לעוד וקשה להם לעמוד בתשלומי החזר המשכנתא וכן לקוחות אשר רוכשים דירה חדשה וממתינים לתמורה עבורה בגין מכירת הדירה הנוכחית שבבעלותם.

יתרונות משכנתא גרייס

משכנתא גרייס מאפשר ללווה דחייה בתשלומי ההלוואה ואוויר לנשימה בתקופת החזר תשלומי המשכנתא, לכן יש לה לא מעט יתרונות על פני סוגי משכנתאות שונים. יתרונות אלה כוללים: הפחתה בגובה החזר תשלום המשכנתא בחודשים הראשונים עוזרת להקל על הלווים במיוחד שמדובר על קניית ריהוט וציוד הכרחי לבית. באמצעות דחיית תשלומי הקרן בין אם זה גרייס חלקי או מלא ניתן לקבל אוויר נשימה. בנוסף לכך, היא פתרון נקודתי טוב למצבים שונים שלא ניתן לשלם את המשכנתא ביחד עם שכירות או ביחד עם משכנתא קיימת.

שאלות ותשובות

האם משכנתא גרייס מייקרת את המשכנתא?

משכנתא גרייס מייקרת את המשכנתא. דחיית תקופת החזרי תשלומי ההלוואה בין אם זה החזר הריבית או תשלום הקרן גורמים לכך שהבנק פורס את התשלומים מחדש לתקופה שלא אחרי הגרייס. למרות שהתשלום חלקי או נמוך תשלומי פריסת ההלוואה שנשארו נפרסים לאורך התקופה והם גבוהים יותר.

האם הבנקים מאשרים משכנתא גרייס?

הבנקים אינם ממהרים לאשר משכנתא גרייס ללווים מאחר שישנו סיכון גבוה בדחיית תשלומי ההחזר למועד מאוחר יותר. במיוחד שמדובר על משכנתא גרייס מלאה. לכן רק במקרים חריגים הם מאפשרים משכנתא גרייס מלאה.

מה הריבית של משכנתא גרייס?

ריבית הגרייס משתנה בהתאם לתקופת החזר המשכנתא, מצבו הפיננסי של הלוואה, דירוג האשראי ועוד. היא בנוסף לריבית הפריים ונעה בין 1.5%-4.5% והיא די גבוהה ביחס להלוואות אחרות.

אילו הלוואות ניתן לשלב את משכנתא גרייס?

ניתן לשלב את משכנתא גרייס ברוב ההלוואות למעט הלוואות זכאות.

מה עושים שתקופת הגרייס נגמרת?

לאחר שתקופת הגרייס נגמרת ועדיין יש חובות יש להחזיר אותן בתום תקופת הגרייס וההחזר החודשי מחודש מחדש.
לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[לבעלי נכס בלבד]
מחבר המאמר
מדריכי משכנתא
קאבר סרטון וידאו- משכנאת חוץ בנקאית
קאבר סרטון: כיצד נקבעת ריבית חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית - מי מפקח עליהם (6)
משכנתא למסורבים
פוסטים באותו נושא
יצירת קשר
תוכן עניינים
אלפי לקוחות מרוצים