הלוואה למסורבי בנקים

אורנה דקל | משכנתאות

הלוואה למסורבי בנקים - הטוב, הרע והלא נורא.

במציאות הדינמית של היום , כולנו חווים אתגרים כלכליים מסיבות מגוונות. בין אם מדובר בבעיות תזרים , החזרים חודשיים גבוהים שלא מאפשרים לנשום או כל נקודה בה אנו זקוקים לפתרון כספי מהיר.

אך לעיתים קרובות, דווקא בנקודה הקריטית ביותר עבורנו , הבנק מסרב לעזור ולא מאשר את בקשת האשראי. לעיתים קרובות, הבנקים נוקטים בעמדה שמרנית עקב סיבות מגוונות כמו גיל, מצב בריאותי, הוראות לחיוב שלא כובדו ועוד.

בשנים האחרונות, ההתנהלות הנוקשה של הבנק וכמות הסירובים הגדולה, הובילו להסדרת עולם האשראי החוץ בנקאי על ידי רשות שוק ההון ומשרד האוצר. בעבר, אנשים רבים חששו לקבל אשראי ממוסד שאינו בנק עקב חשש ללוות כסף מגורמים עבריינים הידועים כשוק שחור. 

אך כיום , עולם האשראי החוץ בנקאי מורכב ממגוון מוסדות פיננסיים הפועלים באופן חוקי, מסודר ובפיקוח של המדינה וביניהם חברות הביטוח, קרנות נדל"ן וגופים מוסדיים.

השוואה בין בנקים לחברות חוץ בנקאיות:

הלוואה למסורבי בנקים

אלפי ישראלים נמצאו זכאים למשכנתא בתנאים טובים , לבדיקת זכאות נא לבחור את האופציה המתאימה:

איך אדע מה דירוג האשראי שלי?

הלוואה למסורבי בנקים מתאימה בעיקר לאזרחים שדירוג האשראי שלהם נמוך. בחודש אפריל 2019 התרחשה מהפכה בעולם האשראי.

בנק ישראל הודיע על הקמת מאגר נתוני אשראי שמרכז את כל המידע של כל אזרח . במאגר תוכלו לקבל דוח נתוני אשראי מקיף המכיל את ההיסטוריה הבנקאית שלכם: הלוואות פתוחות, משכנתאות, מסגרות, חשבונות בנק, ריביות והכי חשוב – האם היו אירועים חריגים בפעילות שלכם כגון חזרות של צ׳קים , הוראות קבע ותיקים פתוחים בהוצל״פ.

לאחרונה, ישנם חברות רבות המבטיחות ״תיקון״ של דירוג האשראי , ההמלצה שלנו היא להתרחק מהצעות שכאלו , לכאורה זה נשמע מאד מפתה אבל זה יעשה לכם יותר נזק מאשר תועלת. למעשה אותן חברות נכנסות למערכת נתוני האשראי ומבקשות לא לדווח את נתוני האשראי שלכם . כאשר חברות המימון מזהות את המחיקה הזו , הם שוללות את הלקוח על הסף , כך שגם לא תקבלו מה שחיפשתם וגם שילמתם כסף מיותר עבור שירות שלא הועיל לכם. ואפילו הזיק לכם . 

הדרך הנכונה (והיחידה) לשפר את דירוג האשראי שלכם היא פשוט להתנהל בצורה תקינה בחשבון ולהמתין בסבלנות, בד״כ שנה עד שלוש שנים מהאירוע השלילי שהיה בחשבון . 

סורבתם בבנק? יש מה לעשות!

הודות להסדרה בעולם האשראי החוץ בנקאי, הבנקים כבר לא מהווים את הדרך הבלעדית לקבלת מימון . יתרה מכך, במקרים מסוימים , ניתן לקבל תנאים טובים יותר מהבנק דרך משכנתא למסורבי בנקים!

משכנתא למסורבי בנקים אפשרית כאשר ללווה יש נכס בבעלותו. במצב זה, הגוף הממן מוכן לקחת סיכון גבוה יותר עקב הבטוחה שהעמיד מבקש ההלוואה. 

לעיתים קרובות, סך האשראי שניתן לקבל הוא עד 65% משווי הנכס ובמקרים נדירים עד 70%, תלוי בפרטי המקרה ותוכנית ההבראה שאיתו הלווה מגיש את הבקשה.

מי זכאי למשכנתא למסורבי בנקים?

ישנם מספר פרמטרים חשובים שבלעדיהם משכנתא למסורבי בנקים איננה אפשרית.

ראשית, אתם חייבים להחזיק בנכס בבעלותכם , לא של חבר, לא של דוד, לא של סבתא , בבעלותכם . (אלא אם כן אותו צד ג׳ מסכים לשעבד את הנכס ולתת לכם את הכסף).

שנית, אתם חייבים שיהיה לכם מרווח על הנכס , סה״כ החובות לא יכול להיות גבוה משווי הנכס.

פרמטר שלישי ואחרון, , רישום הנכס צריך להיות תקין,  בצורה מסודרת או בטאבו או במנהל.

ממי אפשר לקבל הלוואה למסורבי בנקים?

כאמור, שוק האשראי הישראלי השתכלל וקיימים לא מעט אלטרנטיבות למסורבי בנקים , הנה חלק מהם:

  1. בתי שקעות
  2. חברות כ.אשראי
  3. הלוואה כנגד קופות גמל / פנסיה
  4. קרנות נדל״ן
  5. הלוואות חברתיות
  6. משפחה וחברים
  7. הלוואה דרך מקום העבודה

אילו תנאים ניתן לקבל?

שוק האשראי החוץ בנקאי מציע מגוון גדול של אפשרויות ובדומה לבנקים המסורתיים, טווח הריביות רחב ונע סביב 3.5%  ועד 15% (הריבית המקסימלית המותרת על פי חוק).

הריבית הסופית נקבעת לאחר בחינת התיק בוועדת אשראי, ניתוח דוח האשראי של הלווה, בדיקת המצב המשפטי של הנכס ולעיתים גם פגישה פרונטלית.

ככל ודירוג האשראי של הלווה גבוה ואחוז המימון על הנכס (LTV) נמוך יחסית, ניתן לצפות לטווח הריביות הנמוך. מצד שני, ככל שדירוג האשראי נמוך והמרווח על הנכס קטן, נצפה לריביות גבהות יותר.

פרמטרים מרכזיים בקביעת הריבית:

הלוואה למסורבי בנקים

אלפי ישראלים נמצאו זכאים למשכנתא בתנאים טובים , לבדיקת זכאות נא לבחור את האופציה המתאימה:

מה קריטי לדעת לפני שהחלטת לקחת הלוואה חוץ בנקאית?

כמו בכל תחום , יש חברות מאד מקצועיות וגם פחות. 

לא משנה ממי לקחתם הלוואה – וודאו שהכל מגובה בחוזה מסודר ע״י עו״ד (רצוי שעו״ד מטעמכם גם יעבור על החוזה) ישנם גופים פרטיים שעובדים ללא רישיון ונותנים הלוואה ללא אסמכתאות , ההמלצה שלנו – להתרחק. 

החוזה חייב להכיל את תנאי ההלוואה בצורה מפורטת (ריבית, לוח סילוקין, תקופת ההלוואה וכו׳) , שם החברה המממנת וכמובן שמות מלאים של הצדדים , מה קורה במידה של פיגורים בתשלומים? ואולי הכי חשוב, מה מנגנון הפירעון  .

 

המרכז להבראה פיננסית גאה להיות חברת פתרונות המימון המובילה בישראל, הכלכלנים שלנו ישמחו ללוות אתכם ולגייס עבורכם את האשראי שאתם זקוקים , אנחנו כאן אתכם לאורך התקופה המאתגרת במטרה לספק פתרון יעיל, מהיר והכי חשוב – אחראי!

לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[ללא בעלות בנכס - לא נוכל לעזור]

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים

הרשמה לניוזלטר

אולי יעניין אותך

האם גם אתם לגיוס אשראי?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן