אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא מתקבל, או יכול להתקבל, לאחר הגשת הבקשה למשכנתא. ואילו, האישור העקרוני איננו קבלת המשכנתא עצמה, אלא צעד ראשוני בהליך עצמו. זאת כי קבלת המשכנתא מורכבת משלבים שונים הדורשים אישורים ממוסדות כאלה ואחרים, ביניהם הבנק ואף מהלווה הפוטנציאלי עצמו. המסמך, האישור העקרוני למשכנתא – מהווה מעין הצהרות כוונת מטעם הבנק לגבי הנכונות שלו להעניק משכנתא, אם בכלל, ובאילו תנאים.

מה זה אישור עקרוני למשכנתא?

על מה בעצם מדובר? ובכן, אם מסתכלים על אישור עקרוני למשכנתא פשוטו כמשמעו, מדובר במסמך בכתב שהבנק למשכנתאות יכול להעניק. במסמך מפורטים פרטים שונים, בין היתר:

  • סכום המשכנתא שהבנק מציע
  • תקופת המשכנתא 
  • מסלולים שונים למשכנתא
  • ריביות
  • עמלות
  • ביטוחים

וכן הלאה.

כפי שניתן לצפות, עקב כך שניתן לעשות משא ומתן עם הבנק לגבי המשכנתא – אישור עקרוני למשכנתא הוא מעין מסמך ראשוני וכללי, וניתן להמשיך ולהגמיש ולעדן את התנאים, או המאפיינים שהבנק כביכול הציב. הלווה הפוטנציאלי יכול להמשיך להשוות בין הצעות בבנקים שונים, להתמקח על עסקה כזו או אחרת וכן הלאה. 

מצד אחד, אישור עקרוני למשכנתא כמו מספק התחייבות מטעם הבנק (בהנחה שכל התנאים נענים) להצעה מסוימת, מצד שני – מדובר בהסכם שאפשר להמשיך להגמיש לטובת יישוב תנאים נוחים אחרים. במילים אחרות, גם אם מה שכתוב במסמך נראה כמו הצעה לא רלוונטית, הצד החיובי הוא שהבנק אכן מוכן להעניק משכנתא בתנאים שרשם. והצד החיובי אף יותר, שניתן להמשיך ולהגמיש ולקבל הצעה טובה אף יותר. תלוי מקרה והקשר.

מהי מטרתו של אישור עקרוני למשכנתא?

מטרתו של אישור עקרוני למשכנתא היא הענקת מידע ללווים פוטנציאליים. במיזמים של מחיר למשתכן, אפשר שיתבקש הצגת אישור שכזה. עם זאת, אין חובה להציג מסמך זה במסגרת קניית משכנתא. המסמך יכול ליידע את הרוכש לגבי "מגבלות" ברכישת דירה. ישנם מוכרים המבקשים לראות את האישור העקרוני טרם חתימת החוזה. במקרים מסוימים, המסמך גם יכול לקצר הליכים. שכן ניתן לבקש מהבנק להתחיל את תהליך המשכנתא על פי הפרטים הכתובים במסמך

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן