הקפאת משכנתא

הקפאת משכנתא

תשלומי המשכנתא מלווים אותנו לאורך כל החיים, אך ישנם מצבים שונים בחיים שבהם ללווה יש קושי בהחזרי תשלומי המשכנתא בין אם זה אירוע משפחתי, גירושין, מוות של אדם קרוב, הבאת ילדים לעולם ועוד. במקרים כאלה הפתרון היעיל לבעיה זאת היא באמצעות הקפאת משכנתא. הקפאת המשכנתא עוזרת לדחות את תשלומי המשכנתא לבנק ולהתארגן פיננסית מחדש.

מהי הקפאת משכנתא?

הקפאת משכנתא היא מצב בו דוחים או עוצרים את תשלומי המשכנתא לתקופה מסוימת עקב בעיה כלכלית בתשלומי החזר המשכנתא כפי שסוכם עם הבנק. הקפאת המשכנתא ניתנת רק למשכנתא קיימת ולא ניתן לקבלה בתקופה הראשונה של המשכנתא. ההקפאה ניתנת לתקופה של עד בין חודש עד שלושה חודשים. כמו כן, יש לקחת בחשבון שהקפאה של תקופה קצרה עלולה לעלות לכם ביוקר מאחר שהריבית שתושלם בהמשך תהיה גבוהה יותר.

מהן הסיבות להקפאת משכנתא?

להקפאת משכנתא ישנם לא מעט סיבות אשר כוללות בין היתר: מצב כלכלי קשה בין אם זה פיטורים מעבודה או בעיה אחרת. מצב בריאותי מורכב, מחלה או טיפולים ממושכים אשר עלולים לגרום לקושי בהחזרי תשלומי ההלוואה. גירושין אשר גורמים לסכסוך מתמשך בין הצדדים על נכסים משותפים והתשלומים עליהם, אירוע משפחתי כמו לידה, בר או בת מצווה, חתונה ועוד. אבל של אדם קרוב במשפחה ואי יכולת לעבוד, חופשת לידה או אפילו חופשה משפחתית ועוד. כל אלה גורמים לאי יכולת הלווה להמשיך בתשלומי ההלוואה כסדרם.

מה קורה לאחר שהבנק מאשר הקפאת משכנתא?

לאחר שהבנק מאשר הקפאת משכנתא, עומדות בפני הלווה שתי אפשרויות:

אפשרות 1– המשכנתא תוארך בעוד חודש. לכומר, תצרכו להחזיר את תשלומי המשכנתא בעוד חודש נוסף. כמו כן, הריבית של החודשים שלא שילמתם עליהם בהקפאה יצטרפו לתשלומי ההחזר של הקרן וכך יוצא שתשלמו ריבית על ריבית.

אפשרות 2- עבור כל חודש של הקפאת קרן המשכנתא והריבית שלא שולמה, נפרסת המשכנתא על פני התקופה שנותרה לתשלום מבלי לשנות את אורך תקופת ההלוואה. ההחזר החודשי יעלה בהמשך תשלומי המשכנתא לאורך תקופת ההלוואה. גם באופציה זאת אתם משלמים ריבית על ריבית.

שאלות ותשובות

עלות הקפאת משכנתא כוללת עמלת הקפאה של 150-350 ₪ בהתאם לבנק בו אתם נמצאים.

אורך הקפאת המשכנתא הוא בין חודש לשלושה חודשים. מעבר ל-3 חודשים תצטרכו לקבל אישור מהבנק אם אתם מוכרים או קונים נכס או מבצעים גרירת משכנתא.

את בקשת הקפאת משכנתא יש להגיש דרך אתר הבנק בטופס מקוון באזור האישי שלכם. כמו כן, ניתן ליצור קשר טלפוני עם הבנק להדרכה קצרה כיצד למלא את הטופס או לבקש שישלחו לכם למייל. את הטופס יש למלא ולהחזיר לבנק בין אם זה פיזית או דרך האתר או המייל.

במידה והלווה הקפיא תשלומים מספר פעמים בעבר ואינו זכאי עוד הבנק יסרב להקפאת משכנתא. כמו כן, סיבוכים ועיכובים שונים קודמים בהחזרי התשלום גם הם יסורבו.

מונע רישום פיגורי החזרי תשלומים, מונע ריבית פיגורים גבוהה, עיקול מטעם הבנק ונותן זמן להתאושש ממצב כלכלי קשה.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן