שעבוד נכס לטובת הלוואה

שעבוד נכס לטובת הלוואה

שעבוד נכס לטובת הלוואה מסייע להבטחה של קבלת הלוואה בתור גרנטי שתוכלו לעמוד בהחזר שלה, כמו שסוכם בין שני הצדדים. בעת לקיחת הלוואה כנגד ביטחונות שכאלה, אתם בעצם מביעים את ההסכמה שלכם שהגורם המלווה עשוי לקחת ממכם את הנכס ששעבדתם, במידה ולא תחזירו את ההלוואה, וימכור אותו. שעבוד בכזה סדר גודל מאפשר לכם לקבל הלוואה בסכום יותר גדול, ובהכרח משפר את הסיכוי שלכם לקבלת אישור חיובי, במידה ונתקלתם בקשיים לקבל אישור להלוואה.

למה שעבוד נכס לטובת הלוואה היא ההיתכנות אשר הכי מגנה על הגורם המלווה?

שעבוד נכס לטובת הלוואה היא ההיתכנות אשר הכי מגנה על הגורם המלווה, כי במידה ולא תכבדו את הסכם ההלוואה, ולא תעמדו בהחזרי ההלוואה, כל ההליכים המשפטיים שיינקטו כנגדכם מלווים בהמון הוצאות כספיות ובזמן לא מבוטל, מה שנחסך מהמלווים כשיש להם כביטחון את הנכס שלכם.

למה צריך בעצם שעבוד נכס לטובת הלוואה?

צריך שעבוד נכס לטובת הלוואה בעיקר בשל העובדה שהגורם המלווה מעוניין להפחית כמה שיותר את הסיכונים שלו להפסיד כסף בגין ההלוואה שאישר לכם לקחת. כאשר משעבדים נכס בתור ביטחון להלוואה, הגורם המלווה זוקף לעצמו את הזכות לנקוט בפעולה קיצונית ולקחת ממכם לגמרי את הנכס שלכם, באם לא תעמדו בתנאי ההסכם שבינכם. במידה ותפספסו תשלום אחד או כמה תשלומים, המלווה יכול להשתלט על הנכס שלכם, למכור אותו ולהשתמש בכספי הנכס על מנת לכסות את ההלוואה שלקחתם.

שאלות ותשובות

כל נכס שהמלווה מקבל בתור בטוחה, ועומד בחוקים, עשוי לשמש בתור ביטחון לגורם המלווה. באופן כללי, המלווה יעדיף נכס שקל להעריך אותו ושהוא יכול להיות מתורגם למזומן. כמו לדוגמה, כסף בחשבון הבנק בדמות של חיסכון הוא נהדר לשם ביטחונות, וזאת משום שהמלווה יודע כמה בדיוק הוא שווה, ואין כל בעיה לגבות אותו.

המלווה יציע לכם לרוב פחות משווי הנכס המשועבד, באופן הזה הוא משפר את הסיכויים שלו לקבל את כל כספו בחזרה, למקרה שהנכס יאבד מערכו.

במידה והנכס המשועבד יאבד מערכו, מכל סיבה שהיא, סביר להניח שתידרשו לשעבד עוד נכס בשביל לשמור על הלוואת בטחונות במקום.

הנכס שלכם מבטיח את ההלוואה, והמלווה יכול לעקל את הנכס באם לא תחזירו את מלוא סכום ההלוואה. ואכן שעבוד נכס מתאים לכל מטרה של הלוואה..

המלווים מעדיפים לרוב נכסים שקל להעריך ולמכור. יש מלווים שדוגלים בכללים ספציפיים בהיבט של הנכסים שישועבדו לטובת הלוואה. בין היתר אפשר למנות – תעודת פיקדון, כלי רכב, חשבון חיסכון, נדל"ן, מניות, משכורות עתידיות, סירות, תכשיטים, או לחלופין אמנות יפה.

אלפי ישראלים נמצאו זכאים להלוואה בתנאים מעולים! לבדיקת זכאות אנא בחרו את האפשרות המתאימה:

חשבנו שיעניין אותך גם:

שווקים פיננסים
הרשמה לניוזלטר
אולי יעניין אותך
בחרו הלוואה לפי סכום
האם גם אתם זכאים למשכנתא למסורבים?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

אי עמידה בתשלומי הלוואה או בהחזר עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. ההלוואות תועמדנה לתקופה של 12 – 100 תשלומים חודשיים. עלות שנתית מקסימלית (כולל עמלות) בהלוואות צמודות מדד הינה 13%, בהתאם לריבית (קביעת שיעור הריבית המקסימלי). בהלוואות שאינן צמודות מדד; עד גובה “שיעור העלות האשראי המרבי”, בהתאם לחוק אשראי הוגן, התשנ”ג-1993.

המרכז להבראה פיננסית 2020 ©

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

מצוין! להשלמת הפניה מלאו את הפרטים הבאים:

 לא ניתן לקבל הלוואה פחות מ-150 אלף ₪ 

לבדיקת התאמה מלאו פרטים:

להזמנת לידים מהירה מלאו פרטים:

דילוג לתוכן