הלוואת בלון לדירה –פתרון או אסון? מעשה בבלון אחד שהתפוצץ

הלוואת בלון לדירה היא אחת ההלוואות המתעתעות ביותר הקיימות במשק הישראלי וברוב המקרים מומלץ לפנות ליועצים ומומחים בתחום. הלוואת בלון לדירה מכילה מספר רב של הפרמטרים המחושבים בשונה מהלוואות סטנדרטיות. לפני שלוקחים הלוואת בלון לדירה או לכל צורך אחר, צריך להבין מה המשמעויות מבחינת שיטת ההחזרים והריביות לאורך התקופה. צריך לתכנן מה לעשות שתקופת ההלוואה מסתיימת והבלון אוטוטו מתפוצץ? תוך 3.5 דקות תהפכו למומחים בהלוואות בלון ותדעו כיצד לנצל את יתרונותיה של הלוואה לטובתכם .

הלוואת בלון לדירה

מעל 35% מהרכבים בישראל נרכשו באמצעות הלוואת בלון

שיטת הגביה וחלוקת סכום ההלוואה היא כמו כפפה ליד כשמדובר ברכישות כמו רכב חדש או דירה, מהלך עסקי והיא אפילו משמשת מומחים ויועצים פיננסיים , ככלי אפקטיבי לתכנון וביצוע הבראה פיננסית.

מה זה הלוואת בלון? הלוואת בלון היא הלוואה שחלק מהסכום שביקשתם להלוות, נניח 100,000 ₪, נכנס כמטפורה פיננסית לתוך בלון ואת החלק הנותר אתם ממשיכים לשלם . בדרך כלל, ניתן להכניס לבלון עד 50% מסכום ההלוואה הכולל.

הלוואה בלון מתחלקת לשניים: החזרים בגין 50% מההלוואה כהלוואה רגילה, בתום תקופת ההלוואה עליכם להשלים מיידית את ה-50% הנותרים . יתרונות בהלוואת בלון לדירה:

 • ניתן לבצע רכישות מעבר ליכולות שלנו באותה נקודת זמן.
 • הפחתת התשלום החודשי בעשרות אחוזים.
 • בשל הפחתת התשלום החודשי מתאפשרת הבראה פיננסית ולעיתים חיסכון, במטרה להתכונן לסוף תקופת ההלוואה ופיצוץ הבלון.

חסרונות של הלוואת בלון לדירה:

הלוואת בלון היא מבלבלת ביותר, אתם מתחייבים על סכום, מתרגלים להחזרים נמוכים, שוכחים שהבלון עומד להתפוצץ ושתצטרכו לשלם הרבה מאוד כסף.

אם נשווה בין יתרונות לחסרונות של הלוואת בלון, נגלה שללא תכנון נכון ואחראי של הלוואת בלון וחשיבה על תום תקופת ההלוואה אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בבעיה כלכלית וחדלות פירעון .

לכן הלוואות אלו מזוהות עם רכישת רכבים חדשים. מכיוון שברוב המקרים , שווי הרכב החדש מחסה על סכום הבלון, גם בחלוף מספר שנים . כפי שאתם מבינים, מומלץ בעת לקיחת הלוואת בלון להתייעץ עם מומחים. תוכלו כבר עכשיו, במידה ועולה לכם הצורך בהלוואת בלון , לנצל את שיחת הייעוץ של גופים מקצועיים הניתנת ללא עלות וללא התחייבות אצל חברות וגופים פיננסיים מכובדים, למשל, המרכז להבראה פיננסית. 

המרכז הוקם עבור תמיכה, ייעוץ וליווי מקרים פיננסיים מסובכים, מטרת המרכז להבראה פיננסית היא להנגיש מסלולים ואפיקים משתלמים לציבור הרחב ולאזרחים הצרכים מעט סיוע ועזרה מקצועית. דוגמה להלוואת בלון לרכב: 

נניח וברצונכם לרכוש רכב חדש. מחיר הרכב הוא 100,000 ₪ נניח, אתם לוקחים הלוואת בלון מקסימלית של 50%, בעצם אתם תשלמו במשך 3-5 שנים החזרים עבור 50,000 ₪ כשבסוף התקופה יישאר לכם סכום של 50,000 ₪ לתשלום .

סוגי הלוואת בלון לדירה – חלקית ומלאה

נושא הריביות הוא נושא מעט מורכב, ישנן 2 סוגי הלוואות, האחת נופצה והשנייה נחשבת לנדירה יחסית.

תחשבו על זה רגע מהנעליים של הגוף המלווה, הוא מלווה לכם סכום מלא ומקבל בתקופה הראשונה החזרים רק על חלקו, מלבד לכך, אין ערבות למה שיקרה מחר, בטח ובטח מה יהיה מצבכם בעוד מספר שנים. לכן הלוואת בלון נחשבות לפחות משתלמות מבחינת הריביות הגבוהות שלהן עבור הלקוח. כמובן שנגזרת הריביות היא מהסיכון שאותו לוקח הגוף המלווה בעת מתן הסכום המלא . אפיקי הריביות ומסלולי ההלוואות בלון, מתחלקים לשני מסלולים, להם שוני בתנאי ההחזר ותשלום הריביות לאורך התקופה:

 1. הלוואת בלון חלקית (נפוצה) – תנאי הלוואה זו מאפשרים ללווה לשלם את הריבית באופן שוטף, כשבסוף התקופה נותר ללווה לשלם רק הקרן עצמה.
 2. הלוואת בלון חלקית (נדירה) – בהלוואה זו ריביות הקרן והבלון מוחזרים לקראת סוף ההלוואה ובסיום התקופה.

מה שזה בעצם אומר, שאם לדוגמה אתם מעוניינים בהלוואת בלון מלאה על סכום של 100,000 ₪ , נניח שהריבית היא- 5% בשנה למשך 10 שנים . בהלוואת בלון חלקית לדירה, תשלמו כל שנה, במשך 10 שנים, ריבית של 5,000 ₪, כלומר 50,000 ₪. אל תשכחו שנשאר לכם לשלם את ההלוואה עצמה על סך 100,000 ₪, בעצם תחזירו עליהם 150,000 ₪ , המשמעות היא שתשלמו 50% ריבית מצטברת.

בהלוואת בלון מלאה לדירה, בתקופה הראשונה לא תשלמו כלום, לחוב מתווספת הריבית השנתית. החל מהשנה השנייה, תחושב הריבית על סכום ההלוואה והריביות שנצברו, כך שתשלמו ריבית על 105,000 ₪ כשבסוף התקופה החוב שתשלמו יעמוד על 163,000 ₪ – 63% ריבית מצטברת.

המלצה: תתייעצו עם מומחים שידעו לחדד לכם הבדלים נוספים בין סוגי ההלוואות הקיימות ולבצע עבורכם בדיקת כדאיות מקצועית ומהירה, ללא עלות ועל בסיס הצלחה בלבד!

הלוואת גישור – הלוואת בולט – הלוואת בלון לדירה , מה ההבדלים?

הלוואת גישור והלוואת בולט אלו שמותיה המקצועיים של הלוואת בלון, בפרט שמדובר על הלוואות קצרות. בעצם הכינוי הלוואת בלון, נגזר מכך שהיא מתנהגת כמו בלון, היא מתנפחת וגדלה ככל שהזמן עובר. הסיבה לכך שהיא צוברת מדד או הצמדה בדרך כלל, בהלוואת בלון מלאה – גם את הריבית, כך שבסוף התקופה התשלום גבוה יותר באופן משמעותי שחייבים לדעת לחשב ולקחת בחשבון. מומלץ לשאול ולהתייעץ עם מומחה בנושא זה באופן ספציפי.

איפה אפשר לקחת הלוואת בלון לדירה?

הלוואת בלון אפשר לקחת בבנקים ובחברות וגופים פיננסיים חוץ בנקאיים , ביניהם:

 • חברות ביטוח
 • חברות אשראי
 • בתי השקעות
 • גופים פיננסים מורשים ומפוקחים על ידי המפקח על שוק ההון, הביטוח והחיסכון

מתי כדאי לקחת הלוואת בלון לדירה?

לקיחת הלוואת בלון מתאימה בעיקר למצבים בהם אתם יודעים כיצד להתמודד עם הסכום שנכנס לבלון ונערכים בהתאם לכך. אחרת, המצב עלול להפוך למורכב מאוד, שבמרכזו סכום גדול מאוד שעליכם לשלם באופן מיידי. לכן הלוואת בלון מתאימה במיוחד לרכישת דירה, כשאתם צריכים מעט עזרה ומבינים שבקרוב תוכלו להתמודד עם יתר הסכום .

מה עוד לעשות? תכנון במהלך ההחזרים הנמוכים בתחילת ההלוואה. נצלו את הפחתת ההחזרים. אפשר גם לנסות לחזות את מצבכם הפיננסי, אולי הוא אמור להשתנות במהלך תקופת ההלוואה, דווקא לטובתכם. לדוגמה, מצב שאתם יודעים שתקבלו סכום כסף שיעזור לכם להתמודד עם פיצוץ הבלון .

שינויים: לפני שלוקחים הלוואת בלון, נסו לחשוב האם צפויים לכם שינויים פיננסיים במהלך התקופה, כגון: מכירת נכס, קרן השתלמות הופכת לנזילה, קידום בעבודה, שלא נדע, אבל גם ירושה שקיבלתם או אמורים לקבל במהלך התקופה ואולי משהו יותר משמח, כמו בונוס בעבודה ואפילו עזרה מקרבה ראשונה. יש לכם זמן להיערך לפיצוץ הבלון, נצלו אותו והתייעצו עם מקצוענים .

למי הכי משתלם לקחת הלוואת בלון?

ישנם מצבים בחיים בהם אנחנו לוקחים צעד אחורה בשביל שני צעדים קדימה, לדוגמה סטודנטים, מתלמדים וכו'. לרוב סטודנטים אינם יכולים לעבוד במשרה מלא ועדיין צריכים להתקיים ולהתפרנס על מנת לשלם חשבונות והוצאות מחייה.

עם תום תקופת הלימודים שהיא בקירוב לפיצוץ הבלון, הם עתידים להרוויח שכר מכובד ומניחים שהם יכולים להתחייב על כך ולעמוד בבוא העת בתשלום בלון ההלוואה. מצבים שבהם הכי משתלם לקחת הלוואת בלון:

 • רכישת רכב חדש
 • פתיחת עסק חדש או גישור לעסק 
 • סטודנטים משנה שנייה
 • לצורך הבראה פיננסית 
 • גישור ברכישת דירה
 • כשיודעים שסכום כסף אמור להגיע בתקופת ההלוואה.

בלון משכנתא והלוואת בלון לדירה

במקרה של נדל"ן ולקיחת משכנתא, נהוג לכנות את הלוואת הבלון כהלוואת גישור. הכוונה היא שמטרת ההלוואה היא לכסות על פערים ולאפשר מרחב תמרון ללווה, לשלב שנוצר בין מכירת הדירה וכניסה לדירה חדשה. במידה והדירה היא דירה נוספת, כלומר דירה להשקעה, הלוואת בלון יכולה להיות אידיאלית עבורכם. באמצעות הלוואת בלון, תוכלו לעשות מהלך חכם ומחושב שיאפשר לכם את המהלכים הבאים:

 • לרכוש רהיטים 
 • לשלם על חיבור לחשמל ולמים אם הדירה מקבלן 
 • רכישת מוצרי חשמל, כמו מזגן, תנור ועוד… 
 • לשלם החזר נמוך בהתחלה ולתזמן את יתר ההלוואה, בהתאם לשכר הדירה והתשלומים החודשיים שהנכס עתיד להניב.

בלון משכנתא לדירה – זהו כינוי למהלך פיננסי העושה סיוע בהלוואת בלון, בדרך כלל במטרה לגייס הון ראשוני מינימלי. לחילופין, לגשר על חובות והתחייבויות מעבר לסכומי המשכנתא. מתוך ידיעה, ששכר הדירה או החיסכון שלכם יחסו על הסכום המופרש לבלון אותו משלמים בתום תקופת ההלוואה כאמור.

מי היא הלוואת הבלון הארוכה ביותר?

הלוואת בלון ניתנת לרוב לתקופה של שנתיים, בפרט עם מדובר בהלוואה לצורך רכישת נכס. יחד עם זאת, ישנם בנקים וחברות חוץ בנקאיות, יכולות להעניק הלוואת בלון לתקופה ארוכה יותר של 3 – 5 שנים. למרות, שבדרך כלל, יבקשו ערבון או שעבוד עבור הלוואת בלון בפריסה של 5 שנים ומעלה.

שני פתרונות למי שלא התכונן מראש!

מצד אחד זה יפה ונכון לבקש מכם להכין מראש את סכום הבלון כולו. יחד עם זאת, לא מעט מהלווים אינם מסוגלים לחסוך סכומים גבוהים כמו הסכום שנצבר בבלון . אם אתם מגיעים לבלון ואין לכם יכולת לשלם אותו , צריך להגיע להסדר מול הגוף המלווה. בשלב הזה ועל מנת שלא תיפלו למלכודות מתוך לחץ, תעזרו במומחים של המרכז להבראה פיננסית, כדי למצוא את ההסדר המשתלם ביותר.

שני פתרונות למי שאין איך לשלם את הבלון:

 • הסדר הלוואה על הסכום הנוסף – מחזור הלוואה
 • מכירת נכס או רכוש לצורך תשלום הבלון

לא מעט מקרים נאלצים לוותר על הרכישות שהם ביצעו, לסגת ממהלכים ולהיכנע לחוסר המזל והלחץ. בעידן כלכלי מודרני בו אנו חיים, ייתכן שהם עושים טעות.

כיום יש הרבה אפשרויות ואלטרנטיבות, רק צרכים מומחים שיכוונו אתכם למסלולים המתאימים לכם ולמצבכם.

מחשבון הלוואת בלון לדירה

קיימים לא מעט מחשבונים מקוונים לחישוב לוח סילוקין. מטרת מחשבונים אלו היא להעריך עבורכם את הסכום אותו תצטרכו לשלם בכל חודש ובסה"כ, על פי הנתונים והאילוצים שתזינו לתוכו.

נתונים למחשבון הלוואת בלון:

 • גובה סכום ההלוואה
 • סכום הבלון
 • מספר שנים מבוקש
 • גובה החזר חודשי מבוקש

השוואה: הלוואת גרייס והלוואת בלון לדירה

לא מעט מתבלבלים בין הלוואת גרייס והלוואת בלון, אבל הן שונות במהותן .

הלוואת גרייס – זו הלוואה שמתחילים להחזיר לאחר תקופה מוגדרת מראש, מכמה חודשים ועד אפילו לשנה. ההלוואה משולמת על ידי החזרים חודשיים המכסים את סכום ההלוואה והריבית על התקופה בה לא שילמתם .

הלוואת בלון – אתם מהחודש הראשון סכום חלקי על הקרן וריבית על הבלון, שבתום התקופה נותר לכם לשלם בבת אחת את הסכום שהצטבר בבלון.

איך לדעת אם משתלמת לכם הלוואת בלון לרכישת דירה

בגדול, רק אתם יודעים מה מצבכם כיום ולאן פניכם מועדות בשנים הקרובות. בקטן אסור לזלזל ולקחת דברים כמובן מאליו. זה יכול לעבוד לכם לתקופת ההלוואה, אבל כשהבלון מתפוצץ כדאי להיות מוכנים, אחרת נשמע בום חזק מאוד באוזניים.

צרו קשר עם המרכז להבראה פיננסית, תתייעצו עם המומחים שלנו, הם ידעו לכוון ולייעץ לכם על המסלול הנכון ביותר והמשתלם ביותר במצבכם, הן מבחינת הריביות והן מבחינת תנאי ההחזר. ככה הלוואת בלון לדירה תהיה פתרון ולא אסון .

לא מסתכנים – מתייעצים!
לבדיקת זכאות למשכנתא השאירו פרטים כאן:
[לבעלי נכס בלבד]
מחבר המאמר
מדריכי משכנתא
קאבר סרטון וידאו- משכנאת חוץ בנקאית
קאבר סרטון: כיצד נקבעת ריבית חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית - מי מפקח עליהם (6)
משכנתא למסורבים
פוסטים באותו נושא
יצירת קשר
תוכן עניינים
אלפי לקוחות מרוצים